Pan Milan B. se během své poslední dovolené vypravil na zájezd do severní Afriky. Zde se za pomoci vlivných přátel setkal s proslulými hypnotizéry. Nejdřív jim nevěřil, ale posléze své mínění poopravil. Sám se totiž stal pokusným králíkem, obětí mystifikace. Vyprávěl nám, co se mu přihodilo…
Skupina hypnotizérů z ezoterního bratrstva Al Majá mu vsugerovala, že dokáže šplhat po římse a odtud skočit dolů, přímo na tvrdou dlažbu. „Vyšplhal jsem do poměrně velké výšky, dole jsem slyšel manželku, která mi říkala, ať raději neskáču, že je to moc vysoko. Za okamžik se ale usmívala a svůj názor změnila, prý je vše O. K. Skočil jsem z římsy a dopadl přímo na nohy, nic se mi nestalo, vyprávěl nám pan Milan. Až později pochopil, že byl obětí mystifikátorů. Ve skutečnosti totiž nikam nelezl, ani odnikud neskákal. Muž je přesvědčen, že pomocí telepatie mohou lidé konat neuvěřitelné činy.
Ano, je to tak. Známé jsou případy, kdy zkušení hypnoterapeuti vyléčili řady nemocí, třeba problémy s hybností. Ale pozor, nejde o žádné šarlatány, nýbrž o vystudované lékaře s bohatou praxí v klasické medicíně. Hypnoterapii využívají jako bonus, a to jen u některých (vhodných) pacientů.
V bývalém Sovětském svazu se pod dohledem policie a KGB uskutečnil zajímavý pokus. V hlavní roli se objevil Wolf Messing, Polák, který se od II. světové války ukrýval v Rusku. Pocházel z židovské rodiny, zabýval se kabalou a tajnými naukami. Již v mládí objevil své telepatické schopnosti. Při pokusu Wolf Messing přišel k bankovní přepážce a úředníkovi podal čistý list papíru z obyčejného sešitu. Muž za pultem se na papír podíval a Messingovi vyplatil 100 000 rublů v hotovosti! Hypnotizér poděkoval, bankovky pomalu naskládal do kufříku a odešel. Venku peníze předal zpět zástupcům banky a policistům.
Lidský mozek je geniální orgán. Kdyby pracoval na sto procent, dosáhli by lidé božské dokonalosti. Má to ale jeden háček - naše civilizace by byla v krátké době zničena. Kým? Přece námi samými…
(nov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433451
DnesDnes445
VčeraVčera729
Tento týdenTento týden3569
Tento měsícTento měsíc3569

Partnerské weby

apartman banner