Zázračný fenomén spontánního vzplanutí lidí zůstává stále neobjasněn. Oheň se nerozšíří do okolí a oběti obvykle shoří jen částečně, zbytek těla žáru nepodlehne. Jak velká teplota se vyvine? Prý daleko vyšší než v peci krematoria, říkají odborníci. Odkud se oheň bere? O tom zatím nevíme nic. Dnes vám nabídneme trochu „příbuzný“ a stejně záhadný fenomén, nevysvětlitelné požáry. Udeří odnikud a naprosto nečekaně.
V roce 1970 se v USA přetřásal případ jistého profesora, jemuž náhle vzplála mokrá tráva na zahradě. Záhadný požár vypukl také v italské Neapoli. Překvapené ženě vzplál zahradní stolek, přestože v blízkosti nikdo nekouřil, nemanipuloval s ohněm ani hořlavinou. V roce 1920 vzplanul na východním Slovensku dům, u něhož se několik dní před požárem objevovaly „pekelné“ jazyky, záhadné světelné úkazy. Seznámíme vás i s jedním případem z Čech, přihodil se na začátku osmdesátých let minulého století.
V jižních Čechách jednu rodovou větev slavných rodáků vyděsila podivná událost, nevysvětlitelné a samovolné vznícení prádla na šňůře. Byly Vánoce, svatý čas. Po několika dnech požáry vypukly znovu, trvaly v nepravidelných intervalech několik dní. Na Nový rok začaly hořet noviny v truhlíku, poté i časopisy v sousedním pokoji. Vrcholem bylo samovznícení dětského oblečení a nezapálené svíce v kredenci. Přivolaní hasiči a policisté nevycházeli z úžasu, požár po jejich příjezdu sám uhasl. Rodina byla silně věřící a tehdejší režim ji obvinil z manipulace. Po dalších dvou týdnech požáry ustaly a další už se neobjevily. Co se tehdy stalo? První oheň údajně zaznamenali ve chvíli, kdy dědeček pobýval na vánoční bohoslužbě v kostele. Je možné, že události spustil mentální cestou některý z členů rozvětvené rodiny, podařilo se mu duchovní cestou zaktivovat skryté přírodní síly. Naše babičky jim říkaly „ohniví duchové“ či „bludíci“. Přicházejí odnikud a kamsi do neznáma se zase vytratí…
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474341
DnesDnes89
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden682
Tento měsícTento měsíc5971

Partnerské weby

apartman banner