Kolem správné péče v těhotenství panuje mnoho pověr. Smí se během těhotenství barvit vlasy? Co skutečně pomáhá proti trhlinkám, které vznikají narůstáním břicha? Pozor na botox a éterické oleje!
Mýtus o barvení vlasů
Skutečně dříve existoval zákaz barvení vlasů v těhotenství. Bylo to ale v časech, kdy barvy na vlasy obsahovaly amoniak. Současné barvy jej ale většinou neobsahují.
Mýtus o trhlinkách v podkoží
Je spíše nepravděpodobné, že během těhotenství nevzniknou, ale ne vždy k tomu musí dojít. Záleží to na síle tkáně, což je geneticky dáno, ale i na tom, jak rychle břicho roste. Čím rychleji roste, tím je větší pravděpodobnost, že tyto nehezké trhlinky pod kůží vzniknou. Pomáhat mohou speciální krémy, které kůži udržují elastickou.
Mýtus parfém
Ano, zde je nutné mít se na pozoru a to především před éterickými oleji, speciálně před těmi, které silně působí na prokrvování, jako rozmarýna, tymián, yzop. Nedoporučuje se používat žádné masážní oleje ani jako vůně pro zpříjemnění interiéru, tedy bez ohledu na to, zda se nanášejí nebo vdechují. Jemné molekuly mohou kůží, sliznicí nebo plícemi proniknout do krevního oběhu a tím i do krevního oběhu dítěte.
Mýtus botox
Zde se mínění rozchází. Zatímco jedni těhotným ženám v žádném případě nedovolují vpichovat botulotoxin k redukování vrásek, druzí v tom nevidí žádné nebezpečí pro nenarozené dítě. Proč ale vystavovat nenarozené dítě byť i malému riziku? V každém případě je ale nutno jeho aplikaci vynechat během kojení.
(alž)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454062
DnesDnes96
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden1969
Tento měsícTento měsíc5008

Partnerské weby

apartman banner