Kdo by nechtěl vypadat mladší? Víte, jak účinně bojovat proti vráskám? Zkuste několik následujících tipů.
Zázračné vitaminy. I vnější zásobení pleti některými vitaminy může mít značný vliv na udržení mladosti pleti. Vitamin E významně předchází vzniku vrásek a je důležitý pro udržení mladého a svěžího vzhledu. Kapsličku s vitaminem E propíchneme a olejíčkem potřeme pleť nebo můžeme olejíček smíchat s pleťovým krémem. Tuto kúru opakujeme 1 až 2x týdně.
Významný antioxidant vitamin C můžeme použít i zevně. Tabletu vitaminu C rozpusťte v půl lžičce vroucí vody, smíchejte s trochou očního krému a jemně vklepejte okolo očí a úst.
Omlazující masáže. Pro odstranění hlavních příznaků stárnutí - vrásek - sice existuje řada drahých kosmetických přípravků, ale za vyzkoušení stojí jednoduchá metoda zahlazení vrásek, která se úspěšně používala již před staletími v Asii.
Vrásky nad horním rtem. Zkuste je vyhlazovat bříšky prstů položenými kolmo na horní ret při silnějším přitlačení a přitom se střídavě usmívejte a špulte ústa.
Vrásky okolo očí. Dlaně přiložte ke spánkům a pohyb dlaní veďte dozadu směrem k uším. Opakujte alespoň osmkrát.
Vrásky na čele. Bříška prstů položíme na vrásky, vypneme čelo co nejvíce směrem nahoru a pak ho jemně pokrčíme a opět vypneme.
Vrásky na krku. Tyto vrásky můžeme vyhlazovat dvěma způsoby. Hlavu mírně zakloňte, podepřete oběma rukama s prsty v dlaních, bradou tlačíte proti tlaku rukou a hlavu vytáhněte vzhůru. Tento cvik se doporučuje i na tzv. dvojitou bradu.
(žuk)

DODATEK
Proti vráskám na krku si můžete jednou týdně udělat zábal: na krk naneste silnější vrstvu výživného krému a krk ovažte šátkem namočeným v teplém heřmánkovém čaji nebo odvaru. Nechte působit asi půl hodiny.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433416
DnesDnes410
VčeraVčera729
Tento týdenTento týden3534
Tento měsícTento měsíc3534

Partnerské weby

apartman banner