Jako amulet sloužil na ochranu prstů operátorů během magických seancí. Prsty jsou totiž naše slabé místo, neboť jejich prostřednictvím vylučujeme nebo přijímáme magické fluidum. Tyto prsteny jsou z masivního zlata nebo bronzu. Na nich jsou vyobrazena hebrejská písmena nebo řecké formulky, magický čtverec, monogram, Kristus, kříž, některé drahé kameny nebo zajíc, ryba, beránek apod.
Východní civilizace používaly prsten i jako pečeť (pečetní prsteny). Zpravidla to byl prsten pentakl, na němž bylo napsáno jméno majitele. Muslimové nosili tradičně prsteny ze stříbra, protože si mysleli, že pouze stříbro je na prsteny vhodné. Na takovém mohamedánském prstenu bývá napsána súra z koránu nebo jméno Aláha.
Magický prsten připomínají i tzv. anglické suverény. Jejich majitelé se nikdy nerozloučí s prstenem symbolizující Anglii se světem. Prsten představuje zlatý kruh s rovným rubínem, na němž je vyobrazený kříž svatého Jiří. Nosí se jen na prsteníku levé ruky. Tento prst se totiž všeobecně považuje za nejdůležitější. Jen na něm se dříve nosily prsteny. Pouze v Indii a v okolních zemích pod jejím kulturním vlivem tento zvyk nedodržovali. Tam nosily tanečnice prsteny na každém prstu rukou i nohou.
(vlb)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433448
DnesDnes442
VčeraVčera729
Tento týdenTento týden3566
Tento měsícTento měsíc3566

Partnerské weby

apartman banner