Krkavčí vrch byl prvním místem, kde působil Vyšetřovací Tým Paranormálních Jevů. Je to jedno z Jihlavských popravišť. Co se tu odehrávalo, do dnešních dnů připomíná vysoký kříž na kamenném podstavci. Místo má více názvů, ale my si vybrali tento. Jak praví historie, byla zde popravena mladá žena, která zavraždila své dítě a chtěla to utajit před soudem. Tato krkavčí matka byla zaživa zakopána pod šibenicí v roce 1613. A prastaré záznamy zmiňují i další popravy zlodějů a vrahů. Zavedly nás sem právě ty vyhaslé životy.
Dodejme, že tento kopec má kamenné podloží, není zde možné zasít či pást dobytek. V minulosti se tu těžilo stříbro. Celkově má místo negativní energii.
Jak šetření probíhalo?
Byla už tma a my si s bratrem řekli, že tam zkusíme zajít a něco natočit. Kráčeli jsme po cestě a pocity, které nás provázely, byly zvláštní. Došli jsem na Krkavčí vrch, rozhlédli se, umístili přístroje a začali nahrávat. Poté už následovaly otázky určené těm, které nazýváme entity (duchové). Ptali jsme se na různé věci, co se poprav týkalo. V jedné chvíli se nám rozblikal EMF detektor a reagovala dosti silně i jedna pomůcka, kterou používáme. Fotili jsme a natáčeli na kameru, která byla na stativu. Ta se najednou vypnula, šel jsem zkontrolovat stav baterie a ta byla nečekaně vybitá! Bylo nám jasné, proč. Entity si berou energii právě z baterií. Dal jsem do kamery jinou a ta byla vybitá také. Nicméně jsme přesto měli asi půlhodinový záznam z kamery, tak jsme se soustředili na fotografování. Po chvilce jsem šel znovu zapnout kameru a stav obou baterií ukazoval plné nabití. Každý by nad tím kroutil hlavou a my se těšili na analýzu. Když jsme skončili, v autě jsme si o tom povídali. Došli jsme k závěru, že budeme analyzovat hned, jak přijedeme domů. Já zalehl do postele, vzal sluchátka a poslouchal. Moje první EVP, které jsem zaslechl, bylo: „Dech muže a železná rána“. Volal jsem bratrovi Mirkovi a on, že také něco má... Domluvili jsme se, že si druhý den vyměníme nahrávky. Nevím jak Mirek, ale já skoro nespal z toho, co jsem na nahrávkách slyšel. Porovnali jsme i obrazový záznam z kamery, když se nám náhle vypnula. Bylo na ní zachyceno, jak u kříže pozorujeme již zmíněnou pomůcku, která zběsile reagovala stejně jako EMF detektor. Podle času záznamu v tu dobu, kdy nám to začalo blikat a reagovala ta pomůcka, bylo nahráno EVP „Dech muže a železná rána“. Chvilku před vypnutím kamery bylo slyšet dusot, jako by kolem ní někdo pobíhal, pak se náhle vypnula. Podotýkám, že my byli od kamery vzdálení zhruba 8 metrů, na záznamu je natočeno, jak stojíme a konzultujeme ten EMF detektor s pomůckou. Při analýze záznamu jsme zjistili, že zvuk běžících nohou byl i na konci nahrávky, kdy jsme stáli zhruba v polovině kopce a dívali se dolů na Jihlavu. Později se k nám dostala svědectví jiných lidí, kterým se stalo, že při chůzi z Krkavčího vrchu rovněž slyšeli, že kolem nich někdo pobíhá. Když jsem se vrátil zpět na začátek jedné nahrávky, uslyšel jsem slovo, které jsem neznal, začal jsem po něm pátrat. Díky kolegům už vím, že to slovo je Afientés a pochází z Gaskonštiny. Znamená to cosi jako poděkovaní. EVP jsme zaslali i naší kolegyni Jáje Duškové (ezoterička, kartářka) a našemu kolegovi, který se věnuje démonologii. Nezávisle na sobě se jim zjevila mladá dívka s dlouhými hnědými vlasy, měla popálenou polovinu tváře. Pátrali jsme i původu té dívky, ale matriční kniha v té době ještě neexistovala, vznikla až půl století poté. Škoda, nebo raději nevědět? EVP slova Afientés bylo vůbec první naše EVP , bylo přivítáním do nehmotného světa entit. Naše nahrávky můžete slyšet na www.youtube.com/vtpj, můžete nás také navštívit na www.vtpj.cz.
Milan Přibyl, VTPJ - Vyšetřovací Tým Paranormálních Jevů

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501368
DnesDnes337
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4058
Tento měsícTento měsíc12714

Partnerské weby

apartman banner