UFO u jezera Sove
18. 6.1952 geolog André Frenel udělal sérii snímků UFO v blízkosti jezera Sove, ale tehdy mu takřka nikdo nevěřil. "Bylo kolem 18 hodiny, když jsem uviděl UFO. Nevím jeho průměr, nemohu říci, jak vysoko letělo. Podle mého názoru bylo ve výšce od 3 do 8 km. Stihl jsem velmi rychle nasnímat čtyři snímky. Udělal jsem fotografie, a začal jsem pozorovat koráb v triedru - pozoroval jsem ho asi minutu. Podle mne, pokud byl ve výšce 3 km, tak letěl rychlostí asi 300 m/s. Pokud byl ve výšce 8 km, jeho rychlost byla větší a mohla dosahovat až 800 m/s. Žádný zvuk jsem neslyšel. Koráb měl oválný tvar. Dole ve středu se mi zdálo, že byla světlejší výduť, ale nejsem o tom přesvědčen. Předpokládám, že nad ním se velmi rychle otáčel rotor nebo jakýsi gyroskopický systém, což může vysvětlovat blikání, zachycené na snímcích."
Přistání v Trans-an-Provance

Hlavním svědkem byl 55 letý farmář. Na jeho farmě přistálo UFO. Vyprávění bylo zapsané policisty na místě události. Jeho pozornost upoutal slabý zvuk, jakoby slabé pískání. Obrátil se a viděl objekt, který byl přibližně ve výšce borovice na hranici pozemku. Neotáčel se, klesal. Když přistál, začal vydávat jiný hvizd, stálý a jednotónový. Potom se zdvihl nahoru a velmi rychle odletěl na severovýchod. Když stroj začal vzlétat, uviděl na jeho spodku čtyři mezery, odkud vycházel dým a nebo plameny. Když se odpoutal od země, zdvihl trochu prachu. V tom okamžiku se nacházel asi 30 metrů od objektu. Potom poodešel a viděl kruhovou stopu s průměrem asi dvou metrů. Na mnoha místech po obvodu se nacházely jakési stopy nebo otisky. Stroj vypadal jako dva spojené talíře. Byl asi 1,5 metru vysoký, olověné barvy. Na jeho obvodě v místě dotyku se nacházelo něco ve tvaru lepící pásky. Pod tím, když objekt vzlétl, viděl kruhové výstupky, asi přistávací opory. Taktéž viděl dva kruhy, které vypadaly jako obrysy otvorů. Dvě opory vystupovaly asi 20 cm z tělesa.
Vzorky půdy a rostlinstva byly odevzdány univerzitě v Toulouse, MECA, Národnímu institutu agronomického výzkumu a do jiných ústavů. Vědci zjistili, že půda byla vystavená silnému tlaku a značnému teplotnímu vlivu. Rostliny byly vystaveny biochemickým změnám, přičemž změny byly tím výraznější, čím blíže byly rostliny ke středu přistání. V listech bylo rozrušeno 30 až 50 % chlorofylu. Specialisté předpokládali, že je tu řeč o neznámém energetickém poli a že výzkum stop plně potvrzuje vyprávění svědka.
Mini UFO v Nances
V tomto případě UFO uprostřed bílého dne objevil významný vědec - biolog, který si přál zůstat v anonymitě. V tento den bylo jeho vyprávění zapsané policií a odevzdané ufologům. 21. 10. 1982 biolog vyšel do sadu. V 12:35 hod. uviděl UFO, jež přiletělo k domu od jihovýchodu. Dráha letu byla taková, že UFO tak tak, že nesedlo vědci na hlavu. Ale to se nestalo. Oválný objekt zůstal viset asi v metrové výšce nad zemí a zůstal v této poloze dost dlouho. Za tuto dobu biolog stihl dobře prohlédnout objekt, jenž byl asi 80 cm silný a neměl víc než 1 m v průměru. Spodní část vypadala jako vyrobená z vyleštěného kovu a vrchní část modravě zeleného neprůzračného skla. Asi za 20 minut UFO odletělo vertikálně vzhůru a ztratilo se z dohledu, jakoby ho něco vysálo do nebe. V tomto okamžiku se všechny rostliny pod UFO se napřímily jakoby na skřipci, ale potom znovu opadly. Konce rostlin vyschly, jakoby pod vlivem silného elektrického pole.
(nag)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503668
DnesDnes467
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1920
Tento měsícTento měsíc15014

Partnerské weby

apartman banner