Na vlastní kůži jsme si ověřili, jak probíhá spiritistická seance přímo v redakci. A byla úspěšná! A jak taková seance probíhá a co se tam děje? Jde o primární způsob komunikace s oním světem a s tím, co většina z nás nazývá duchové.
Medium nebo tabulka
Při spiritistické seanci je hlavní médium, což je člověk, který má předpoklady ke komunikaci s duchem. Spíše než duch budeme užívat slovo energie, aby to bylo přesnější. Médium nemůže být každý, koho to zrovna napadne. Musí to být někdo, kdo alespoň ví, s čím zachází, a co ho čeká. Být médiem není nejbezpečnější záležitost, neboť právě skrz médium komunikuje energie s ostatními. Děje se to tak, že médium propůjčí své tělo energii, která pak skrze ústa média odpovídá na kladené dotazy, nebo duch – energie odpovídá pohybem přes komunikační spiritistickou tabuli.
Seance probíhá většinou v několika lidech, kteří si sednou ke kruhovému stolu. Kruhový stůl není podmínkou, ale užívá se pro zesílení energie a zvýšení šance na přivolání energie.
Jakmile jsou lidé usazeni do kruhu, tak mohou buď spojit své prsty, takže má každý spojené palce a malíčky se dotýká přísedícího, nebo se přímo chytnou za ruce. Tak se tedy vytvoří kruh. U spiritistické tabulky je zase pravidlem, že si dá každý svůj ukazovák lehce na sklenku nebo ukazovátko, které potom samo najíždí na písmena či odpovědi ANO – NE, nebo ukazuje na jednotlivá písmena abecedy.
Ochranný kruh
Připomeňme si, že se v magii používají kruhy jako ochranný prostředek, takže tím, že účastníci seance sedí v kruhu, si zajišťují ochranu vůči případným agresivním a nepřátelským energiím. Pokud by v průběhu seance někdo z účastníků porušil takto vytvořený kruh, hrozí, že energie by mohla poškodit, či nějak napadnout kohokoliv z účastníků seance. Čím více lidí se seance účastní, tím větší pravděpodobnost je, že se jim povede přivolat nějakou energii, neboť každý člověk znamená určité množství energie, a když se pospojují lidé, vznikne tak jakási energetická síť, kterou médium využívá k přivolání energie.
Spirit ve Spiritu
V redakci jsme proto připravili pokus podle starých knih i ze zkušeností spolupracovníků. U stolu nás bylo pět, použili jsme klasickou tabulku - tzv. Anglickou. Jak název napovídá, tabulka je hojně využívána na Britských ostrovech a údajně ji vymyslela madam Blavatská. Zapálili jsme v rozích čtyři svíčky. Nasadili jsme skleničku do středu, na které byly ukazováčky přítomných. Čas dopolední, protože většina přítomných právě dopoledne byla přítomna předcházejícím seancím.
Sklenička se nám skutečně pohnula a začala reagovat - všichni tvrdili, že mimovolně. Kladli jsme dotazy na které byla jednoduchá odpověď. Dozvěděli jsme se například, na kterém místě je nejvíce kladné energie v místnosti či jaký je pro nás nejlepší termín k dalším meditacím.
Očištění
Pakliže se podaří úspěšně vyvolat energii a komunikovat s ní, tak se musí tato energie na konci seance, zase poslat na místo, odkud přišla. Nesmí dále přetrvávat na místě seance, aby nemohla nijak uškodit lidem, kteří se zde budou v budoucnu pohybovat. U spiritistické tabulky je to daleko jednodušší – stačí najet ukazovátkem či skleničkou na slovo konec, ale také se nesmí zapomenout na to, aby se duchovi za jeho čas osobně poděkovalo. A potom už stačí jen zhasnout svíčky a nechat si celý zážitek ještě jednou proběhnout v hlavě. Budete nás následovat?
Nesporně to byl zajímavý pokus – budeme jej opakovat v rozdílných časech a při současném hledání vhodného média. Máte-li obdobné zkušenosti, napište nám.
(zla)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475794
DnesDnes383
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden2135
Tento měsícTento měsíc7424

Partnerské weby

apartman banner