Málokdo ví, že slavná operní pěvkyně se aktivně zajímala o spiritismus a ezoteriku, údajně byla potomkem slavného léčitele a mága

 Josefa Antonína Eleazara Kittla z Jizerských hor. Podle barokní pověsti za svými pacienty do Prahy létal na magickém koberci. Destinová jistý čas pobývala také v Jevanech u Prahy, ve vile, kterou obýval i zesnulý skladatel Karel Svoboda.
Narodila se jako Ema Kittlová v bohaté rodině, 26. února 1878. Koketování se smrtí a proroctví nebožtíkova ducha ji málem připravilo o život. Médium během spiritistické seance u Kittlů odpovídalo na otázku, kdy Ema zemře. Duch jeho prostřednictvím řekl, že do tří let. Mladá umělkyně se jen smála, ale potají se začala připravovat na smrt. Po třech letech ji čekalo vystoupení na festivalu v Bavorsku. Zhubla téměř o 14 kg a málem se nervově zhroutila. Bála se, že bude zavražděna přímo na pódiu. Se svými obavami se svěřila manželce Richarda Wagnera, krásné Cosimě. Cosima byla také aktivní společnicí spiritistů a Emu tajně (a okamžitě) za pomoci magie vyléčila. Přesto v pěvkyni přetrvávaly pochybnosti o životě a jeho smyslu, psala truchlivé básně, trpěla nešťastnou láskou. Vdala se až po ukončení slavné kariéry za obyčejného drogistu.
Její rozsáhlá knihovna obsahovala i okultní a alchymistické spisy, astrologické a spiritistické příručky. V zámečku ve Stráži nad Nežárkou prý potají vyvolávala duchy. Její citlivá osobnost (Ryba) neustále bojovala proti sobectví v člověku, přitom snadno podléhala nebezpečným svodům.
Ze šperků nosila nejčastěji perly a žluté kameny, což nebylo zrovna nejvhodnější řešení. Kameny modré (či spíše modrozelené) a červenorůžové pasují k Rybám lépe. Bílá perla na prstenu a na broži byla ale volena správně. Perly jsou symbolem proměn, pomáhají překonávat překážky, léčí dýchací cesty. Pověra také říká, že přinášejí slzy, což ale neplatí, pokud jsou vhodně nošeny.
Ema Destinová i po své smrti zůstává obdivovanou pěvkyní a záhadnou osobností. Nikdy prý o sobě nevyzradila všechno, svá tajemství si odnesla na onen svět…
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475532
DnesDnes121
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden1873
Tento měsícTento měsíc7162

Partnerské weby

apartman banner