Máte potíže s vlasy? Když vypadávají, zpomalit nebo zastavit padání pomohou salátové okurky díky vysokému obsahu křemíku. Vynikající účinky na vlasy může mít sklenka čerstvé

 mrkvové šťávy. Velmi účinné je, když k denní stravě přidáme dvě lžíce pšeničných klíčků. Můžeme je rozmíchat do mléka, jogurtu nebo jiného zakysaného výrobku. Také zvýšená konzumace máku, který se vyznačuje bohatým obsahem nezbytného vápníku, má pozitivní účinky na vypadávání vlasů.
Když se vlasy často mastí, může to mít různé příčiny. V každém případě se doporučuje zajistit vitaminy skupiny B, zejména B 2 a B 5. Předpokládá se, že i nadbytek cukru a sladkostí ve stravě může mít za následek zvýšenou tvorbu mazotoku, a tedy problém s mastnými vlasy.
Nedostatek vitaminu A a hořčíku ve stravě může způsobovat lámavost vlasů stejně jako přísná vegetariánská strava omezující vejce a mléko.
Toužíte po silných a hustých vlasech? Zkuste do svého jídelníčku častěji zařadit mrkev, jablka, špenát, cibuli, česnek, mléko, jogurt a další čerstvou zeleninu a ovoce, dodáte vlasům cenné látky nezbytné pro kvalitní vlasy. Také nenápadná luštěnina, obyčejná fazole, obsahuje v podstatě vše, co naše vlasy potřebují.
Okurka má posilující účinky na vlasy, pravděpodobně díky zvýšenému obsahu křemíku. Petrželová nať se s obsahem účinných látek řadí mezi nejcennější zelené bylinky, a je proto nezbytná i pro krásné vlasy.
Denní konzumace mandlí po dobu jednoho až dvou měsíců se výrazně podepíše na zlepšení kvality vlasů.
(žuk)

RADA SPIRITU
Pro krásné vlasy je vhodná bylinková směs z kopřivy, heřmánku a lipového květu. Dvě lžičky směsi zalijeme ¼ l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Poté odvar scedíme a pijeme 3x denně. Tímto odvarem můžeme i oplachovat vlasy.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470452
DnesDnes287
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden867
Tento měsícTento měsíc2082

Partnerské weby

apartman banner