Lámou se vám nehty?
Potravinami vhodnými pro posílení nehtů jsou ovesné vločky, petržel, zelené fazolky, hrách, banány nebo pórek. Obsahují dostatek křemíku, který je doporučován pro ty, kteří trpí lámavostí nehtů. Proti lámání nehtů může být účinná konzumace máku. Zpevnit nehty pomůže syrová cibule.
Vitaminy skupiny B, zejména B 12, biotin a kyselina pantotenová jsou důležité pro zachování zdravé kůže a nehtů. Vitaminy ze skupiny B společně s vitaminy C a E pomáhají organismu vytvářet keratin a jiné látky nutné k růstu zdravých a silných nehtů. Jestliže se vám nehty lámou, jsou suché a třepí se, zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vápník.
Bílé skvrny na nehtech
Vznikají v důsledku nedostatku zinku. Objevují se často v době dospívání nebo po padesátce, kdy se zvyšuje naše denní potřeba zinku.
Když se tvoří záděry…
Jedním z důvodů může být nedostatek kyseliny listové nebo vitaminu C. Nezastřihujte kůžičku u lůžka nehtů, neboť chrání nehet před plísněmi a bakteriemi. Při domácích pracích a při práci s chemickými přípravky používejte gumové rukavice. Máčíte-li si ruce dlouho ve vodě, nezapomeňte je ošetřit vhodným krémem.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504601
DnesDnes233
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden2853
Tento měsícTento měsíc15947

Partnerské weby

apartman banner