Stereogram je energeticky aktivován pro posílení a harmonizaci organismu. Při specifickém pohledu můžete obdivovat krásu ukrytého trojrozměrného tvaru – obrázku pro třetí oko.
Člověka je nutno chápat jako souhrn dynamických procesů, který je odrazem dějů probíhajících ve vesmíru. Ve vesmíru a kolem nás nic není izolováno a vše souvisí se vším. Je to pohled na mikrokosmos a makrokosmos. Platí zde samozřejmě vzájemné souvislosti a podobné zákony. Co pro nás tedy z toho plyne? Pokud v našem těle vzniká nějaká organická porucha, pak její příčiny je třeba hledat také v okolním prostředí. Mikrokosmos a makrokosmos jsou prezentovány taoismem. Součástí tohoto směru je také princip kladu a záporu – jin a jang. Rovnováha těchto pólů je základním předpokladem dobrého zdraví. Udržet tuto rovnováhu samozřejmě není jednoduché. Harmonický chod organismu zajišťuje také životní energie čchi, která proudí energetickými kanály – tzv. meridiány. Proto je důležité, aby tyto kanály byly průchozí a neblokovaly energii. Průchodnost kanálů můžete zjišťovat od jednoduchého způsobu, jakým je nahřívání konců kanálů moxou a měřením doby vaší reakce, nebo dnes již pomocí speciálních elektronických přístrojů.
Nemoc je pokusem přírody vypudit z našeho těla špatné látky. Pokud se tedy organismu nepodaří vypudit z těla toxické látky prostřednictvím moče, stolice, potu a kůže, dochází k akutnímu obrannému boji proti jedům a to například zanícením, teplotou apod. Čištění může probíhat vykašláváním, hlenem, slznou tekutinou, rýmou atd. Významnými projevy jsou také průjmy a zvracení. Horečka pak působí jako spalovač mikrobů a nečistot. Jeden známý neurolog prohlásil, že zánět nervů není nic jiného než volání po čistší krvi. Artróza je voláním kloubů po čistší krvi. Zánět střeva je voláním střev a ledvin po čistší krvi. Nemoc je obrana organismu proti jedům. Pokud nebudeme tělo čistit, pak budou nečistoty v našem těle skladovány, což povede k problémům ve spojovacích tkáních, tukových tkáních, v cévách a znehodnocení funkce čistících a vylučovacích orgánů. K dalším projevům patří například jaterní skvrny, kožní problémy, ledvinové kameny, otoky, uzliny, dna, revma, kloubové potíže apod.
Čistěme si tedy naše tělo preventivně. Nečekejme až se některé „kolo zastaví“. Pití čisté vody, bylinných čajů, vyrovnání potravin z hlediska rovnováhy kyselé – zásadité. Odbourání stresů a nekouření patří bezesporu ke krokům vedoucím k úspěchu. Dnešní obrázek vám pomůže harmonizovat a posílit váš organismus.
Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470469
DnesDnes304
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden884
Tento měsícTento měsíc2099

Partnerské weby

apartman banner