Beran (21. 3. – 20. 4.)
První jarní měsíce vám hvězdy přejí, a tak elán vydrží až do léta. Slunce vás nabíjí žárem a ten vyzařujete do okolí. Máte obrovskou chuť do života, a pokud se na vás valí problémy, tlačíte je před sebou jako chrobák svoji kuličku, nebojte se, máte na to. Na konci jara budete mít ze všeho dobrý pocit.
Berany narozené v prvních deseti dnech znamení ovlivňuje Neptun a bude jim pomáhat odkrývat skryté souvislosti. Stále ale máte příliš velké nároky na sebe i okolí a to může vyvolávat napětí. Více se věnujte partnerovi, strádá. Berany narozené mezi 1. 4. a 4. 4. Neptun naopak oslabuje, dejte si pozor na iluze, které by mohly zkreslit vaše spíše realistické vidění věcí kolem sebe. Někdo by vás mohl i napálit. Zato narození 9. 4. budou na jaře doslova nabiti elánem. Nenechte ho zbytečně jen tak vyhořet, i když je pravda, že hvězdy také podporují vaši vytrvalost, a tou se dá leccos pošramoceného napravit. Narození po 10. dubnu budou mít příznivé jaro, pokud nesáhli trochu hluboko do finančních rezerv.

Býk (21. 4. – 20. 5.)
Začali jste se konečně hýbat? Bravo. Ale nezlákala vás šťavnatá jarní pastva na zakázaných lukách? Pokud ne, čekají vás klidné měsíce. Pokud jste ale pokukovali po ženě souseda nebo po manželovi své kamarádky, budete muset začít skládat účty. Ať už se na jaře pustíte do čehokoliv, nezapomínejte, že letos potřebujete obezřetnost jako sůl. Všechno nezdoláte svou býčí odvahou a zarputilostí. Z té byste teď měli naopak trochu ubrat.
Na Býky narozené od 21. 4. do 3. 5. začíná působit pozitivně Mars, ten představuje sílu, vůli, fyzickou energii a sexuální touhy, jen si nenechte příliš zamotat hlavu. Svou přímočarost Býci někdy až přehánějí. Na narozené 4. 5. až 10. 5. čeká s jarem nejedno příjemné překvapení. Pokud jste nevyslyšeli svou touhu po změnách, jaro vám přání určitě vyplní. Nepropadejte ale snaze měnit něco za každou cenu - některé vztahy i věci mají hodnotu, která se teprve projeví. Býci narození po 10. 5. by neměli na jaře nic lámat přes koleno. Vyhřívejte se jako praví Býci v jarním sluníčku a nechte věci trochu plynout.

Blíženci (21. 5. – 20. 6.)
Rozhoupali jste se a uskutečnili své nápady? Pokud ne, promeškali jste sice výbornou příležitost, ale ještě není všechno ztraceno. Zapomeňte na svou váhavost. Zatím nad vámi stále ještě drží ruku Jupiter i Saturn a začátkem jara máte několik velmi příznivých dní ovlivněných Venuší (nejvíce to platí o Blížencích narozených ke konci znamení). Užijte si je se svým partnerem.
Narození v první dekádě znamení si v minulých dnech komplikovali život zbytečnými starostmi a i na jaře proto budete občas propadat nervozitě. Není k tomu ale vážný důvod. Blíženci narození od 29. 5. do 8. 6. už skutečně potřebují vydechnout. Hlavně začátek dubna je dobrým časem k tomu ohlédnout se, co jste v minulých týdnech pokazili a co se vám povedlo. Bez toho budete dělat další zbytečné chyby. Blíženci narození mezi 9. 6. a 20. 6. se budou trochu zmítat mezi kladným vlivem Neptunu, který jim bude dodávat sebevědomí, a Uranu, který bude všechno zamlžovat. Důležitá rozhodnutí proto dobře zvažte.

Rak (22. 6. – 22. 7.)
Před jarem se vám podařilo vycouvat z některých nečekaných situací a máte pocit, že jste všechno jakž takž zvládli, ale tak růžové to nebude. Jaro nebude tím nejklidnějším obdobím roku, i když i vám dodá jarní sluníčko novou energii, takže leccos zvládnete lépe, než byste čekali. Rozhodně teď ale zbytečně neutrácejte.
Raci narození mezi 22. 6. až 1. 7. si musí dávat pozor, aby plnili všechny pracovní úkoly včas a perfektně. Někdo čeká na vaše chyby. Máte na své straně ale Uran, takže k nejhoršímu by nemělo dojít, pokud nebudete mít svá klepýtka na očích. Narození mezi 3. 7. až 11. 7. pocítí nový příliv svěžesti, který budou potřebovat jak v zaměstnání, tak v rodině. Konečně se tak trochu i uklidníte, což už rozhodně potřebujete. Raci narození od 12. 7. do konce znamení by se konečně měli rozhodnout, zda půjdou dopředu, nebo budou couvat, k čemuž mají sklony. Ať už to bude tak nebo tak, rozhodnutí je nutné, jinak vznikne chaos a budete mít celé jaro co řešit.

Lev (23. 7. – 22. 8.)
Asi jste těsně před jarem něco přehlédli, protože k přezíravosti mají Lvi občas sklony, a teď máte starosti. Uklidněte se, nervozita věci jenom komplikuje. Mars vás teď žene dopředu trochu více, než byste potřebovali. Ale jako správní Lvi máte v sobě dost vnitřní síly, abyste se se vším během jara vyrovnali a připravili si příjemné léto. Jen nepřeceňujte síly. I král se někdy přecení a pak se zbytečně cítí unaven.
Lvi narození mezi 23. 7. a 1. 8. se budou začátkem jara cítit ve skvělé formě. Je čas pustit se konečně do toho, co jste dosud odkládali. Pokud jste si natropili nějakou nepříjemnost ve vztazích s partnerem svou nepřiměřenou reakcí, můžete to teď elegantně vyžehlit. Lvům narozeným mezi 2. 8. a 12. 8. nahrává Pluto, i oni se budou cítit silní a to jim pomůže k úspěchu. Lvům narozeným po 13. 8. konečně skončil čas, když je rozptylovaly zbytečnosti. Mohou se teď pustit do řešení věcí v práci i v soukromí se správnou energií dravce. Jen tak dál!

Panna (23. 8. – 22. 9.)
Už konečně roztála na jarním sluníčku vaše uzavřenost? Bylo na čase. Jen jste si komplikovali vztahy s nejbližšími v rodině i přáteli. Někdy jste působili až příliš křečovitě, uvolněte se, je tu jaro. A pokud vám nedělá radost vaše okolí, udělejte si ji sami – jděte s přáteli na skleničku, kupte si něco na sebe nebo pořiďte dárek partnerovi, který potěší jeho a tím udělá radost i vám. Už tu vzpruhu nutně potřebujete.
Panny narozené mezi 23. 8. a 1. 9. teď podporuje v jejich touze po kontaktu s okolím Merkur. Někdy ale tato planeta nahrává i podvádění, tak pozor, abyste tedy neskočili někomu na lep. Narození od 2. 9. do 12. 9. jsou teď více náchylní propadat erotickým představám při setkání se zajímavými objekty opačného pohlaví. Trocha opatrnosti vám při tom ale neuškodí. Panny, které přišly na svět 13. 9. až 22. 9., se mohou cítit poněkud unavené z práce. Měly by si ale uvědomit, že přenášet nervozitu ze zaměstnání do rodiny jen zbytečně rozbíjí vztahy. Právě Panny nutně potřebují dobré zázemí, pak se jim všechno daří lépe.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)
Konec zimy byl příležitostí, jak si zlepšit svou budoucnost, jen jestli jste skutečně poslouchali svou intuici. Pokud jste zahodili svou váhavost a už se rozhodli, čeká vás příjemné jaro. V opačném případě rozhodnutí stojí před vámi a neměli byste dál přešlapovat na místě. Váš život nutně potřebuje nový impulz, ať už to dopadne jakkoliv. V zaměstnání máte velké šance prosadit své nápady.
Pro Váhy narozené od 23. 9. do 1. 10. bylo koncem zimy trochu náročné udržet mír v partnerských vztazích. To, jak se jim podařilo překonat své sklony tlačit na partnera, ovlivní, jak volně se bude na jaře dýchat ve vztahu jim samotným. Narozeným od 2. 10. do 12. 10. zkomplikuje v květnu život Saturn, bude vás nutit podřídit se okolnostem, které vám nebudou tak docela po chuti. Chce to klid, vše se vyjasní. Váhy narozené mezi 13. 10. a 23. 10. naštěstí pro ně vyvede z jakýchkoliv složitých situací Merkur. Budete hýřit nápady a získáte si nové přátele.

Štír (24. 10. – 22. 11.)
Trochu jste v zimě přitahovali konflikty, i když je rádi, jako správní Štíři, příliš nemáte. Od jara vás ale posiluje Slunce a nezapomene na vás ani Venuše, tak si toto období vychutnejte. Když přijdou nějaké drobné rozmíšky, mávněte nad nimi rukou. Slunce přece vysuší každou přeháňku! Ale nezapomínejte přitom, že spolehnout se můžete jen sami na sebe, jinak naletíte.
Štíři narození od 24. 10. do 2. 11. snad neskočí na nějakou nabídku, hlavně pracovní, která se ukáže jako podvůdek, protože jen tak je čeká klidné období. Jinak se trochu potrápíte, ale vše se nakonec obrátí ve váš prospěch, jen to bude trochu déle trvat. Štíry narozené mezi 3. 11. a 11. 11. čekají malé rozmíšky na pracovišti. Nepodléhejte při nich nátlaku ostatních, jděte za tím, co cítíte jako správné. Narozeným od 12. 11. do 22. 11. se podařilo realizovat všechny nápady, kterých měli plnou hlavu, a přesto se začátkem jara budou potýkat s rozladěností. Ale nevadí, je tu čas lásky, a ten přináší nové šance uplatnit se – v soukromí i zaměstnání.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)
Trochu se zlepšila vaše finanční situace a vám se na začátku jara lépe dýchá. I tak ale neutrácejte, nekupujte zbytečnosti, i když vás to – ruku na srdce – teď trochu láká. Hlavně ženy si vylepšují špatnou náladu nákupy, nedělejte to… Místo toho věnujte volný čas partnerovi, jinak se do vztahu, který na chvíli ožil, vloudí nuda.
Střelci narození mezi 23. 11. a 2. 12. si dál mohou užívat klid v rodině, který jim umožní věnovat energii pracovním úkolům. To, jak se blýsknete před nadřízenými, ovlivní vaše postavení v zaměstnání v dalších měsících. Střelci, kteří přišli na svět mezi 3. 12. a 11. 12. teď mají sklony přehánět to v pečlivosti. Pokud půjde jen o ně, nevadí, ale pokud ji budou přehnaně vyžadovat i od ostatních, možná narazí. Střelci narození po 12. 12. to bude lákat přijímat hlavně v zaměstnání uspěchaná rozhodnutí. Jaro je ale čas, kdy se můžete věnovat příjemnějším věcem, než jen řešit ve stresu pracovní záležitosti.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)
Zatím to byly spíše příjemné měsíce. Sem tam se sice něco zamotalo, ale instinktivně jste našli správné řešení. Stejné to bude i během jara. Na pracovišti mohou sice přijít výrazné změny, ale i tady se rozhodnete správně. Jste přístupní novým věcem, a tak vás nebrzdí zbytečné bariéry.
Narození mezi 22. 12. a 1. 1. se až příliš snažili vylepšit svou finanční situaci. Někdy ale může přílišná snaha i leccos pokazit. Vcelku máte dobré období, tak si to nekazte zbrklostí. Co jste začali, je ale třeba dokončit, jinak se vidina zisků rozplyne jako pára.
Kozorozi narození mezi 2. 1. a 10. 1. se mohou trochu uklidnit, Slunce stojí na jejich straně a nabije je novou energií. Pokud jste využili šance na změny, které se nabídly, teď budete sklízet úspěchy. Narozené po 11. 1. ovlivňuje Venuše. Máte chuť na flirt? Jen do toho, vzpruží vás, ale nezajděte příliš daleko. Pokud nejste svobodní, návrat do reality by dopadl tentokrát dost krutě.

Vodnář (21. 1. – 18. 2.)
Jaro Vodnářům - samotářům - nepřeje. Můžete se pustit do lecčehos, ale vždy si nejprve získejte podporu ostatních, abyste měli krytá záda. Pokud se vám tohle podaří, pak nebude mít ani případný neúspěch žádné vážné dohry. To platí v zaměstnání stejně jako v rodině. Nutně potřebujete podporu partnera, i když si možná namlouváte, že to tak není. Jste teď v kondici, jaro vás nabíjí, využijte toho a věnujte se i sportovním aktivitám, do kterých jste zatím neměli odvahu se pustit.
Ve Vodnářích narozených od 21. 1. do 1. 2. probouzí jaro jejich romantické sklony. Nebraňte se jim. Tyhle pocity jsou kořením života. Vodnáře narozené mezi 2. 2. a 11. 2. čekají dobré šance, nepromarněte je, navíc na vaší straně stojí vlivná osobnost. Poslouchejte proto, co vám kdo radí a přemýšlejte nad tím. Vodnáři narození ke konci poslední dekády by si měli dát pozor na intriky, trochu jim mohou zkomplikovat život, pokud nebudou dost obezřetní.


Ryby (19. 2. – 20. 3.)
Trochu se vám v minulých měsících zamotal život, hrozilo i nebezpečí, že se zapletete do nějakého konkurenčního boje a nedopadne to pro vás nejlépe, takže pokud jste se těmto vlivům vyhnuli, gratulujte si. Jaro už bude klidnější. Těm, kteří se koncem zimy potížím obezřetně nevyhnuli, nezbývá, než se pustit do napravování pokaženého. Hvězdy jim ale přejí.
Ryby narozené mezi 19. 2. a 28. 2. si konečně začnou užívat více souladu v rodině. A pokud si nevylepšily své ekonomické a společenské šance během zimy, tak teď přichází ideální doba. Také Ryby, které přišly na svět mezi 1. 3. a 10. 3., se zbaví svých starostí, které jim nahlodávaly pocit spokojenosti. Jen je ještě třeba zachovat rozvahu. Vaši nejbližší ostatně stojí na vaší straně. Ryby narozené od 11. 3. do 20. 3. by se měly konečně přestat cítit jako na houpačce - ta se ale zastavila v nejvyšším bodě, odkud mají dobrý výhled. Dejte tedy na to, co cítíte jako nejlepší řešení. Docela samo to ale nepůjde, trochu námahy vás to bude stát v každém případě.
(han)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504628
DnesDnes260
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden2880
Tento měsícTento měsíc15974

Partnerské weby

apartman banner