Pokud chcete zůstat dlouho mladí, líbejte se. Časté líbání dokáže vymazat z tváře přibývající roky, soudí jedna zahraniční studie. Polibek má ale spoustu dalších pozitivních účinků na organismus.
Polibek a zdraví
Vášnivý polibek dokáže odplavit stres, spálí asi dvanáct kalorií, pomáhá okysličovat tělo a zlepšovat prokrvení organismu, může snížit hladinu cholesterolu v krvi. Možná nevíte, že polibek je dobrou ochranou zdraví zubů. Sliny obsahují celou řadu prospěšných látek, včetně fosforu a vápníku, tedy prvků, které zabraňují vzniku zubního kazu. Při líbání se sliny množí, a tak jsou zuby lépe chráněny. Líbání můžeme chápat jako specifický druh preventivního očkování. Sliny obsahují velké množství bakterií, z nichž 80 % jsou společné u všech lidí, 20 % je individuálních. Při líbání se bakterie přenášejí, cizí bakterie vyvolávají v organismu stav pohotovosti a mobilizují imunitní systém produkující protilátky. Líbání nás učí také lépe dýchat. Po polibku člověk dýchá rychleji, což znamená větší přísun kyslíku do organismu.
Střelci milují překvapení
Jakých polibků se můžeme dočkat u jednotlivých znamení zvěrokruhu? Beran líbá spontánně, intenzivně, vášnivě. Býka nikdy nepřesvědčíte k polibkům, jestliže nemiluje. Někdy mu trvá hodně dlouho, než se k prvnímu políbení osmělí, bez opravdových citů ho k ničemu nepřinutíte. Blíženec potřebuje být stále zamilovaný, většinou u jednoho partnera nevydrží. I při líbání nedokáže být chvíli v klidu, často ho doplní nějakými vtipnými poznámkami. Ale ve skutečnosti tím může maskovat jen svoji nejistotu. Při líbání s Rakem zažijete velkou romantiku. I z hubičky poznáte, že je to jemná povaha, citlivý člověk, že potřebuje mnoho lásky a srdečnosti. Lev nedokáže žít bez lásky, je neobyčejně věrný. Při líbání se chová jako pravá šelma, tedy vášnivě a náruživě. O Panně se říká, že není příliš průbojná, bývá velmi chladná, citově zdrženlivá, milostné vášně jsou jí cizí. I při líbání se toto znamení často kontroluje, chybí mu spontánnost. V každém případě potřebuje od partnera ohleduplný přístup. Vášně Váhy jsou prudké, ale čestné. Při líbání se někdy nechá vést partnerem, jindy sama ráda převezme iniciativu. Štír je sexuálně založeným znamením a majetnicky zaměřeným. Tvrdí se o něm, že nepodléhá snadno emocím. Vášnivými polibky určitě neplýtvá, nic nepředstírá, má rád ve věcech jasno. Střelec je navenek velice klidný, ale uvnitř neobyčejně citlivý. V milostné sféře je jeho srdce velmi citlivé a zranitelné. Při líbání miluje Střelec moment překvapení. Vítězství v životě ani v lásce nedosahuje Kozoroh snadno. Když chce něčeho docílit, pak se do všeho pouští s velkým nadšením a odhodláním. Proto když miluje, tak hluboce a z celého srdce. Vodnář si často klade v životě, a tedy i v lásce, nesplnitelné požadavky. Fyzická láska pro něj není důležitá, nikdy nežárlí bez příčiny. Od Vodnáře se můžeme dočkat něžných polibků. Ryba potřebuje k někomu patřit, bývá hodně sentimentální. Toto znamení je romantické, v milostném životě nerozhodné, potřebuje podnět zvenčí. Při líbání ale prokazuje velkou fantazii.
(map)
DODATEK
Kdo se často líbá, má menší problémy s krevní oběhem, žaludkem, žlučníkem, ucpáváním cév.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475560
DnesDnes149
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden1901
Tento měsícTento měsíc7190

Partnerské weby

apartman banner