Čtenář Luboš V. ze severní Moravy se ptá: "Čtu vždy pečlivě měsíční předpovědi, jak jsem zjistil, mají docela pravdu. Rád bych určité věci pochopil v širších souvislostech, ale schází mi ve vašich horoskopech aktuální postavení planet a jejich vliv na jednotlivá znamení zvěrokruhu…"
Oslovili jsme astroložku Danielu Hannah, která uvádí… „Slunce vstoupilo dvacátého března do znamení Berana a prochází jím do devatenáctého dubna. Zajímavé seskupení Slunce, Luny a Uranu v Beranu přinese zvraty a překvapující situace, které ovlivní všechna znamení, zejména Berany, Lvy, Býky, Váhy a Vodnáře. Trojnásobná síla a k tomu nepříjemný úhel na Jupiter a Pluto - je třeba dávat si pozor na ukvapené a zbrklé jednání, které může zhatit i dobře promyšlený plán. Impulsivita ohrožuje úspěch, lze očekávat skandály, procesy, extremismus, dogmatismus, potíže s majetkem, prohrané spory, konflikty s úřady. Objeví se přehnaná expanze a pak téměř okamžitý pád, ztráty a prohry, jež přicházejí znenadání. Novoluní proběhne 29. dubna ve znamení Býka a bude velice důležité právě pro Býky. Obecně všem přináší situace, které připomenou, jak jsme na tom se stabilitou, vlastněním, se zdravím a vztahem k přírodě. Úplněk ve znamení Vah 15. dubna nastolí řešení vztahů - pracovních, partnerských, rodinných, ale i sousedských. Den před úplňkem je nejrizikovější, tedy 14. dubna obezřetně, hlídejte si emoce!“
BERAN
Lidem narozeným v Beranu přinese novoluní, které proběhne ke konci měsíce března, zásadní obrat. Společně se Sluncem přináší energii a sílu k novým začátkům. Jaro je tak ideální pro start nového projektu, plánování dovolené. Vládnoucí planeta Beranů má zpětný chod, bude se rekapitulovat, přemýšlet a vracet do minulosti. Také mohou přijít lidé z minulosti, kteří mají co říci k budoucnosti. Mohou se řešit a uzavírat dohody a smlouvy, na přetřes přijdou různé druhy spolupráce. Pokud budete cokoli podepisovat, tak s rozvahou. Jelikož je ve hře i Luna, která vládne touhám, budou se řešit partnerské vztahy.
BÝK
Konec dubna přinese Býkům důležité novoluní. Tlak planet bude v souvislosti s řešením problémů ve všech vztazích. Ty partnerské projdou otřesem, nastane marné hledání milostného ideálu. Býci pod vládou Venuše, planety lásky a hodnot, která je v nepříjemném úhlu a mračí se na přísný Saturn, prožijí nepříjemnosti nejen kolem lásek, ale i majetku, úřadů a soudů. Venuše bude v pěkném rozpoložení na planetu Mars, díky ní by mohli Býci potkat zajímavou osobu. Pozornost je třeba věnovat i zdraví, neodsouvejte zdravotní problémy!
BLÍŽENCI
Planeta komunikace Merkur se přesunula v březnu do znamení Ryb. Otevřel se tím zájem Blíženců o ezoteriku, umění, intuici a svět fantazie. Mysl bude díky vibraci Ryb citlivá, schopná vstřebat množství informací. Nápady a řešení se mohou vynořovat samy od sebe. Myšlenky budou inspirativní a poetické, mohou vzniknout vědecké i umělecké vize. Blíženci by měli udělat ze svých snů a představ cíl - hovořte o svých plánech. Úplněk ve Vahách zaktivuje téma vztahů - vztahy a přátelé přijdou na přetřes. Úplněk přinese obtížnou volbu spojenou s láskami. Někdo velice důležitý se objeví v životě Blíženců. Děti jsou důležitým tématem. Kdo plánuje potomka, jeho touha může být vyslyšena. Doporučuji hlídat si zdraví a věnovat se prevenci.
RAK
Raci jsou závislí na svém vládci Luně. Novoluní koncem března ukáže Rakům, že mají pomýšlet na nové životní plány a situace. Nová práce se přímo nabízí. Úspěch či povýšení jsou na dosah. V polovině měsíce dubna se bude Luna příjemně usmívat na dům vztahů a přibližuje se Plutu, které narovnává a opravuje karmické záležitosti. Raci budou zářit ve společnosti, někdo důležitý si jich všimne. Mohou se dostat tam, kam chtějí patřit. Věnujte se svému zdraví, jezte zdravě a dělejte něco pro své tělo, které je domovem pro vaši duši. Je třeba mít v pořádku domov (váš i její). Merkur Rakům přinese v dubnu příjemnou zprávu.
LEV
Slunce v Beranu přeje lidem narozeným ve Lvu. Budou v akci. Cesty, cestování, zahraničí, kontakty s cizinou, to jsou témata, která budou aktuální. Lvíčkům se bude dařit, pokud se věnují psaní, komunikaci, přednáškám, kurzům, tam, kde se rozšiřují obzory vědění. Lvi budou cestovat, řešit a podepisovat listiny a úřední dokumenty. Také přijde ale nepříjemná zpráva, dohady v rodinných záležitostech. Úplněk v polovině měsíce přinese zajímavé kontakty. Duben je pro Lvy o posunu, zlepšení v kariéře a pracovní aktivitě.
PANNA
Úplněk bude působit na Panny v tématu financí a majetku, který sdílí společně s někým dalším (rodina, společník, partner či banka), zde se téma uzavře. Vydělat mohou v souvislosti s dalšími osobami, skupinou lidí či společenstvím. Jelikož je v blízkosti Merkuru zkreslující Neptun, je třeba si dát pozor na vše, co píšete i domlouváte. Prověřujte sliby svého okolí, mohou se objevit problémy právě na základě nekorektních informací. Neptun přináší představivost, zájem o psychologii, parapsychologii a mystiku, sklon ke snění, výletům do jiných sfér. Je třeba pracovat na vlastní zodpovědnosti, neztratit kontakt s realitou. Mohou se otevřít jasnovidné schopnosti a lze v určitých fázích nahlížet i do budoucnosti, Neptun v konjunkci s Merkurem otevírá rovinu vizí - ovšem pozor na ty falešné, nepravdivé. Venuše, planeta lásky a hodnot, se příjemně postavila k Uranu. Přináší náhlé a nečekané lásky a přátelství, prudké citové prožitky, ale i mimomanželské vztahy. Novoluní přeje rozšiřování obzorů (cestováním, vzděláváním).
VÁHY
Planeta aktivity - Mars - se posouvá ve zpětném chodu Váhami. Váhy čeká rušný měsíc i díky úplňku ve Vahách, kdy budou řešit vše, co se týká partnerství, nové spolupráce, smluv a dohod - jak po pracovní stránce, tak i v partnerství. Úplněk uzavírá, ale jen proto, že se okamžitě otevře nová možnost a příležitost. Koncem měsíce budou Váhy řešit vše, co se týká majetku a financí ve spojitosti s úřady či bankami. Podpisy, komunikace a mluvené slovo jsou v akci díky propojení aktivního Slunce, toužebné Luny a „ukecaného“ Merkuru, který vládne komunikaci a písemnostem.
ŠTÍR
Štíři by měli řešit své zdraví. Je třeba „dobít baterky“, energie bude na bodu mrazu. Mars je ve zpětném chodu, takže se bude přehodnocovat, vzpomínat a žít minulostí. Emoce a city budou na pochodu, je dobré jim nepodléhat. Spojení karmického Pluta s emotivní Lunou vytáhne na povrch smutné pocity, ale i skrytá přání. Nespokojenost s životem přinese nepříjemné postavení Pluta na Jupiter. Do toho přichází koncem měsíce novoluní, které zatřese se vztahy a shluk Slunce, Luny a Merkuru v příjemném postavení na vládce Štírů - Pluto. Tato konstelace přináší možnost potkat nového partnera, ale to už bude pomalu květen, kdy proběhne pro Štíry nejdůležitější úplněk v tomto roce.
STŘELEC
Střelcům se Jupiter, jejich vládce, postaví do nepříjemného úhlu s Uranem, který přináší zvraty. Uran otevře téma banky, úřady, majetek, který vlastní s další osobou či institucí. Další výzva přichází z postavení Slunce k Jupiteru. Je třeba vyvarovat se ukvapeného a zbrklého jednání, které může zhatit i promyšlený plán. Pozor na přecenění schopností. Intenzivně na sobě zapracujte! Učte se trpělivosti a sebekázni, vytvořte si pevný základ, pak dosáhnete seberealizace. Buďte opatrní při uzavírání smluv nebo dohod, na problematické spojení s lidmi, kteří vám mohou negativně ovlivnit život. Sledujte a preventivě pracujte na svém zdraví. V polovině měsíce může přinést úplněk a také Jupiter v pěkném postavení na Venuši lásku, peníze a další hodnoty. Ovšem přichází i možné zklamání, protože úplněk ve Vahách ovlivňuje lidi kolem. Bude nutné udělat si pořádek v přátelích, s tímto úplňkem ukončit, co nefunguje.
KOZOROH
Kozorozi by měli zapracovat na svém domově. Změnit, zkvalitnit bydlení. Jako by stále nebyli spokojeni s tím, co mají. V polovině měsíce přichází úplněk ve Vahách a s ním téma kariéry a práce, důležitého rozhodnutí ve vztahu k práci. Změny ve spojitosti se spolupracovníky, výměna křesel, míst, pozic v pracovní rovině. Opatrnost je na místě. Saturn, vládce Kozorohů, nabere v dubnu zpětný chod a Kozorozi to jistě zaznamenají. Budou řešit opět finance a majetek. Bude se přehodnocovat, přemítat a vracet do situací z minulosti. Přísný Saturn bude tentokrát v hezkém postavení na Venuši, planetu lásky a hodnot. Konstelace poukazuje na téma kolem partnerství, věrnosti, na potřebu stálých citů, vytrvalosti v lásce, oddanosti, zodpovědnosti a vztahu ke starším lidem.
VODNÁŘ
Vodnářům dubnové postavení planet přináší touhu po cestování a aktivitu spojenou se vzděláváním. Úplněk ve znamení Vah bude tlačit na rozhodnutí ve spojitosti s aktivitami ve společenství, kam by Vodnáři rádi zapadli. Koncem měsíce budou řešit hodnoty, majetek a finance, probírat minulost, vracet se do vzpomínek. Je třeba opatrnosti při smluvních ujednáních a různých písemných sděleních. Všechny důležité dohody je třeba mít písemně! Merkur ve spojitosti s přísným Saturnem znepříjemňuje snažení a přináší překážky. Proto je důležité se nevzdávat a myslet na to, že: „Co nás nezabije, to nás posílí".
RYBY
Rybám se Jupiter, planeta štěstí, postaví do nepříjemného úhlu s Uranem, který přináší prudké zvraty. Uran otevře téma banky, úřady, majetek, který vlastní s další osobou nebo institucí. Finance budou Ryby řešit dlouhodobě. Liknavostí a neřešením nebo naopak zbrklým jednáním by si Ryby mohly přivodit smůlu, ztrátu peněz, právní spory. Bude nutné zkvalitnit rodinné vztahy. Jupiter bude v nedobrém postavení na karmické Pluto. Pozor na podvody, poškození, extrémní touhu po bohatství, požitkářství, na přepjatost, výstřelky, nespokojenost, dobrodružnost, buřičství, možnost získání moci nebo podíl na ní pučem. Mohou přijít neúspěchy zaviněné vlastní hloupostí a nepoctivostí. Neptun je v příjemném postavení na planetu Jupiter, planetu štěstí. Tato konstelace rozvíjí duchovnost, plodnost, okultní a léčitelské schopnosti. Proto je dobré naslouchat intuici a vyhnout se možným problémům. Duben je vhodný na rozšiřování obzorů cestováním, studiem, účastí na kurzu. Pokud toužíte po novém dopravním prostředku, duben je vhodný ke koupi.
Daniela Hannah, www.astrokarty.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505451
DnesDnes510
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3703
Tento měsícTento měsíc16797

Partnerské weby

apartman banner