Mnozí lidé si v posledních týdnech stěžují, že si neoddechnou. Pořád něco řeší, pořád se kolem nich něco děje a komplikuje. A jak tvrdí někteří astrologové, vzhledem k tomu, že se teď v dubnu objeví na nebi „Velký kříž“, nebude nám v blízké budoucnosti o moc lépe. Hovoří se o tom, že astrologická situace ve druhé a ve třetí dubnové dekádě je snad nejdramatičtější z celého roku, že není radno v těchto dnech podnikat cokoli riskantního. Co máme čekat, na co se připravit? O tom jsme si povídali s plzeňským astrologem, Jiřím Kubíkem…
Co je to „Velký kříž", o němž se hovoří?
Jde o tzv. velkou planetární konfiguraci, kterou tvoří Pluto, Uran, Jupiter a Mars. Velký kříž je tvořen čtyřmi kvadraturami, což jsou neharmonické aspekty, a dvěma opozicemi, které jsou rovněž neharmonické. Zmíněné planety se nacházejí v kardinálních znameních, což jsou znamení činu. Lze tedy předpokládat, že v průběhu dubna může dojít k vygradování celé řady konfliktů. Konfigurace začne nastávat již na počátku dubna a volněji bude fungovat ještě do poloviny května. Nicméně i po tomto termínu bude na obloze fungovat neharmonická vazba mezi Plutem, Uranem a Marsem, to je rovněž velmi třaskavý vliv.
Jak se taková konfigurace obecně projeví?
Kam padne v individuálním horoskopu, tam bude přinášet napětí a změny dle dispozic základního horoskopu. Pokud má někdo v horoskopu slabinu a tato konstelace ji rozehraje, dají se v životě takového člověka očekávat obtíže. Jaké budou, to nelze obecně říci. Na úrovni států jde o velmi konfliktní a výbušné vlivy. Každého asi napadne napěťová situace na Ukrajině. Zajímavé je, že konfigurace rozehraje Slunce v horoskopu Vladimíra Putina a to si lze spojit s nějakou formou radikálního a unáhleného rozhodnutí. Obavy, že by se za této konfigurace mohl rozehrát další konflikt, tu prostě je. Tato konfigurace nevěstí nic dobrého v horoskopu USA, nějaké události či okolností pro USA nebudou příznivé.
Podobná konfigurace jistě nenastane poprvé. Co ji provázelo v minulosti?
V této konfiguraci je důležitá vazba mezi Uranem a Plutem, ta fungovala ve 30. letech 20. století a přinesla ekonomickou krizi a ve svém důsledku války. Paralela se současnou hospodářskou krizí se nabízí sama. Již v roce 2010, kdy začínala fungovat vazba mezi Uranem a Plutem, jsme předvídali proměny ve světě a nastalo tzv. arabské jaro, pád několika diktatur, ale zároveň ekonomický a politický rozvrat těchto zemí.
Může se to nějak negativně podepsat i na osudu České republiky?
Rozhodně nelze očekávat apokalypsu. Takových konstelací zažije každý z nás v průběhu svého života mnoho. Konfigurace na horoskop našeho státu bezprostředně nezapůsobí, tedy u nás se projeví pouze na úrovni základního horoskopu.
Děkujeme za rozhovor. (zem)
Kontakt: 607 646 418, www.ceskaastrologie.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502824
DnesDnes329
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1076
Tento měsícTento měsíc14170

Partnerské weby

apartman banner