Když jsem v pořadu „Na vlastní oči“ sledovala pana Motla, jak strávil noc s časosběrnou kamerou v podzemí Jihlavy, říkala jsem si, že bych také ráda navštívila toto zajímavé místo. Však přitahovalo i samotného Hitlera. A kam směřovala pozornost vůdce, se určitě něco zajímavého ukrývalo. Kdo rozumí trochu astrologii, tomu při pohledu na Hitlerův nativní horoskop hodně napoví postavení Uranu u ascendentu. To naznačuje, že tato osoba v minulém životě byla uznávaným astrologem či okultistou. Čtyři planety v osmém okultním domě jasně hovoří o velkém zájmu v souvislosti s tajemnem. Pokud Hitlera jihlavské podzemí lákalo, tak jistě znal důležitost zde ukrytých tajů. Jsem osůbka hloubavá, rozhodla jsem se dostat do katakomb a přijít věci na kloub. Slovo dalo slovo a zrodil se termín návštěvy jihlavského podzemí. Nejprve to vypadalo na malou skupinku nadšenců, ale po zveřejnění akce na sociální síti facebook se skupina rozrostla na tři desítky zájemců.
Strážce brány
Večer před výpravou jsem se pomocí automatické kresby spojila se Strážcem brány, který hlídá vstup do jiných dimenzí, střeží v katakombách časoprostorovou bránu. Komunikace probíhala pomocí barviček. Sdělil mi, že není čeho se bát. Působil na mne uklidňujícím dojmem a bylo zřejmé, že netouží po publicitě, chce mít „svůj klid“. Mé obavy trochu polevily. Jsem člověk, který se rád bojí. Záhady mi nahánějí strach, ale zároveň mne nutí poodhalit roušku tajemství.
Magické datum
Datum výpravy stanovené na 22. 2. 2014 nepovažuji za náhodné. Vévodí mu samé dvojky a dvojka znamená v tarotech kartu Velekněžka. Ta symbolizuje duchovno, vzdělání a intuici. Také v tuto dobu Merkur (planeta komunikace) byl ve fázi, kdy couval. Při tomto zpětném pohybu myslíme na minulost, vytahují se situace z minulosti a přehodnocujeme je. Ideální doba k tomu oprášit minulost a vrhnout ji do přítomnosti.
V podzemí
Už při sestupu chodbou nemá člověk dobrý pocit. Nejsem klaustrofobik, ale při představě, že by někdo zhasnul a zavřel nás zde - brr, nebylo mi dobře. Slečna průvodkyně byla milá a sympatická. Jak jsem později zjistila, narodila se ve znamení Ryb, díky čemuž je „na správném místě, hodí se na práci, kterou vykonává. Ryby znázorňují vibrační pole dvanáctého domu nevědomí, karmy a minulosti. Překvapila mne skutečnost, že z 25 km chodeb je pro veřejnost otevřeno pouze 200 metrů. Mé konspirační myšlenky mi napovídají, že kdosi nechce odhalit veřejnosti, co má zůstat skryto. V první části prohlídky procházíte sklepením a změtí chodeb. Naše průvodkyně hovořila smysluplně, až na slova, která se vztahovala k záhadám ve smyslu: „věř, nevěř povídačkám“ a na mne působila rozporuplně. Konečně jsme se dostali do míst, která nás zajímala nejvíce - šlo o lokalitu, kde je časoprostorová brána. Už při průchodu chodbou jsme se cítili divně, každý to vnímal po svém. Bohužel, mísilo se zde mnoho energií. Přiložením rukou na skálu můžete cítit, že vás kámen vtahuje dovnitř, někdo popisoval mravenčení, já osobně jsem vnímala teplo, které přecházelo do mých dlaní i přes to, že jsem měla ruce přitisknuté ke studenému kameni. Procházeli jsme vícedimenziálním prostorem. K silnějším zážitkům ovšem nedošlo, to by na místě muselo být jen pár osob a potřebovali bychom větší klid i více času. Další libůstka jihlavských katakomb „svítící chodba“ mi doslova učarovala. Jste v hloubce 12 metrů, a přitom i po zhasnutí světel zřetelně vidíte. Tato zajímavost je pozůstatkem Hitlerova působení. Nechal chodby natřít „čímsi“, co vydává světlo. A opět mi naskakovaly konspirační myšlenky - neříkejte mi, že v dnešní době moderních technologií nejsme schopní zjistit, čím byly stěny chodby natřeny! Vždyť by se tato vymoženost dala využít i dnes. Chodby byly prý natřeny proto, aby vojáci, kteří se v podzemí pohybovali, zbytečně nebloudili. Při záhadném svitu se přitom dají číst i noviny. Nebylo by to úžasné, kdybychom si tak vymalovali budovy a nemuseli svítit? Neumím si domyslet, co ukrývá zbylých 24,8 km chodeb, kam má veřejnost zákaz vstupu. Konstatování, že důvodem je skutečnost, že je nad chodbami banka a její trezor, se mi zdá chabé a nepřesvědčivé. Co nám zde uniká?
Astroložka Daniela Hannah, www.astrokarty.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500311
DnesDnes605
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden3001
Tento měsícTento měsíc11657

Partnerské weby

apartman banner