V dnešní přetechnizované době se stále častěji vracíme k poznatkům našich předků. Vůči rytmům přírody byli neobyčejně vnímaví , žili v souladu s lunárním kalendářem, nepochybovali o pozitivním vlivu Měsíce na tělo a zdraví. Měsíc potřebuje k oběhu Země necelých 28 dní a během tohoto oběhu se mění jeho podoba. Čtyři opakující se měsíční fáze mají na člověka významný vliv.
Když Měsíc ubývá. Tělo je ve vrcholné kondici, typická je pro něj aktivita. V této fázi je utlumeno vnímání bolesti, proto se doporučuje v této době podstoupit bolestivější procedury. Je to dobrý čas pro lékařské zákroky, ošetření, kratší rekonvalescenci. Prospěšné je chodit v této měsíční fázi do sauny, na nepříjemné kosmetické procedury, jako je odstraňování chloupků a podobně. Vhodné je podstoupit redukční režim, očistné kúry. Pod vlivem ubývajícího Měsíce se přebytečných kilogramů lze zbavit bez příliš velkého úsilí. Vynikající efekt mají i čistící pleťové masky a peelingy.
Přibývající Měsíc. V tomto čase čerpá organismus energii, mimořádně je vnímavý pro ošetřující a vyživující péči. Měsíc nás vyzývá k ohleduplnosti a oddechu. Vhodné je doplnit zásoby minerálů a vitaminů, tělo je lépe zužitkuje. Při přibývajícím Měsíci výkonnost člověka roste a bez usilovného vynaložení námahy lépe zvládá všechny úkoly. Větší účinek lze očekávat od relaxačních pobytů, masáží nebo wellness procedur.
Úplněk. Už několik hodin před úplňkem si mnozí lidé stěžují na zvýšenou nervozitu, horší spánek, nesoustředěnost, větší napětí. V den úplňku by se měl člověk vyvarovat nadměrného stresu, věnovat se relaxaci, meditacím, józe, soustředit se na příjemnou koupel, snažit se uvést tělo a duši do rovnováhy. Někteří lidé tvrdí, že se jim v čase úplňku hůře hojí rány, více krvácejí, tělo se s bolestí špatně vyrovnává.
Novoluní. Je to ideální čas na začátek něčeho nového. Impulzy Měsíce jsou mimořádně silné pro toho, kdo se chce zbavit nějakého zlozvyku - například kouření, přejídání, alkoholu a podobně, neboť je to ideální doba na start. Tělo se snáze zbavuje toxických látek, škodlivin, proto je dobré započít detoxikaci – reagovat na ni bude mimořádně pozitivně. Měsíc bude kladně nakloněný cvičení, změnám v životním stylu, k přijmutí dobrých předsevzetí.
(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500336
DnesDnes630
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden3026
Tento měsícTento měsíc11682

Partnerské weby

apartman banner