Jste závislí na čokoládě? Máte výčitky, že mlsáním lahodné pochoutky si můžete o štíhlé postavě nechat jenom zdát? Věřte nebo ne, čokoláda konzumovaná v přiměřeném množství patří mezi zdravé potraviny a v mnohých ohledech se jí přisuzuje pozitivní vliv. Vědecké výzkumy například potvrdily, že…
… kvalitní hořká čokoláda prospívá srdci, snižuje nebezpečí infarktu myokardu a mozkové příhody.
… budoucí maminky, které mlsaly v těhotenství čokoládu, přivedly na svět děti, co byly obecně šťastnější, méně plakaly, víc se usmívaly.
… čokoláda je účinným lékem na deprese, smutky na duši, skvělým prostředkem na utlumení stresu.
… když si dopřejete každý den 45 gramů čokolády,uděláte dobrou službu cévám a také účinně bojujete proti kašli. V kakau se nachází látka, která na dráždivý kašel účinkuje lépe, než kodein používaný ve většině tradičních léků.
… sladká pochoutka je nepochybně elixírem mladosti. Hořká čokoláda dokáže navodit pohodu, vede k pocitu štěstí, působí proti stárnutí.
… pomáhá optimalizovat krevní tlak, musí však jít o hořkou čokoládu.
… kousek čokolády je dobrý na chronickou únavu.
… čokoládová masáž harmonizuje tělo, očišťuje pokožku, zbavuje ji vrchní vrstvy odumřelých buněk, potlačuje celulitidu, uvolňuje svaly, podporuje odtok lymfy.
… kromě jiného umí čokoláda snížit zlý cholesterol, čímž napomáhá tělu rychleji vyrovnávat hladinu cukru v krvi.
(mav)

DODATEK
Čokoláda mnohé odhaluje o osobnosti. Kdo miluje bílou, má velký smysl pro spravedlnost, je to věčný hledač pravdy. Konzumenti hořké čokolády patří k hloubavým typům, stále hledají nejlepší možnou cestu řešení problémů. Osoby, které si nejčastěji pochutnávají na mléčné pochoutce, mají být přátelští, flexibilní, nekonfliktní.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500317
DnesDnes611
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden3007
Tento měsícTento měsíc11663

Partnerské weby

apartman banner