Již naši předci zjistili, že vše má svou energii, i kameny. Učili se ji poznávat a využívat ve svůj prospěch, ať už v rámci léčení či posílení magických rituálů. I v současné době mnozí ezoterici a léčitelé s kameny s úspěchem pracují, a lze je i programovat. O tom jsme si povídali s panem Milošem Fialou… Jak vnímáte kameny a jejich energii?
Vedou se spory o to, zda je považovat za živé či ne, někdo dokonce vypočítává, kolikrát za tisíc let se kámen nadechne. To, co však vnímám já, je nádherná forma jiného života - krystalického života. Většina z nás to nyní není schopná plně pochopit. Ale lze si představit to, že jsou kameny naším propojením se světem „Světla“, přinášejí nám jeho energie i lásku.
V jakých případech je vhodné k programování kamenů přistoupit?
Programováním je možné do léčivého kamene vložit další vlastnosti, modifikovat ty, kterými je přirozeně vybaven. Kameny lze propojit i navzájem, kdy například menší kámen specifických vlastností může doplňovat energii z geody či velké drúzy, s nimiž je energeticky propojen.
Samostatnou kapitolou programování pak je vytváření krystalických mřížek z více kamenů propojených navzájem tak, aby vytvořily energetické pole s požadovanými účinky. Například pro ochranu domu nebo bytu. A kámen lze pro dosažení specifických vlastností propojit i se Zemskými krystaly. Jde o deset obrovských krystalů, jež se nacházejí v hlubinách naší planety a byly aktivní už v době Lemurie. U tohoto propojení je ovšem vždy nutné napřed zvážit účelnost a smysluplnost tohoto kroku, protože Zemské krystaly jsou pověřeny mnohem důležitějšími, globálními úkoly.
Jaké jsou možnosti programování a propojení kamenů?
Kameny lze programovat k šíření Světla a Lásky, jak už jsem zmínil pro specifické léčení, ke zvyšování vibrací. Některé kameny lze také nastavit - například Azeztulit nebo Fenacit, aby své vibrace přizpůsobovaly svému uživateli. Takový jinak vysokovibrační kámen si pak díky tomu může pořídit i méně energeticky pokročilý uživatel. Podle toho, jak sám bude své energie navyšovat, i kámen se bude přizpůsobovat a přitom jej bude stále přirozeně a nenásilně podporovat. Obsidiány se zase mohou blokovat, aby nebyly použitelné pro černou magii, případně se přeprogramují, aby zablokovaly černou magii. Do kamenů lze vkládat tzv. Lemurský léčebný kód. Lze to provést u jakéhokoli kamene. Takové kameny pak při používání léčebně harmonizují jemnohmotná těla, opravují a posilují auru, harmonizují energetické toky v těle člověka. Do kamenů se může vložit program harmonie - tedy šíří ve svém okolí a dosahu harmonii, v kamenech se mohou vytvořit specifické prostorové mřížky - k léčení, k ochraně před negativními energiemi, k vytvoření ochranného pole kolem bytu, domu či počítače a podobně.
Jak programování probíhá? Musíte mít daný kámen v ruce, nebo to lze udělat i jinak?
Nepotřebuji držet kámen v ruce. Všechny programy lze nastavit i na dálku, na dálku je možné provést i speciální čištění kamenů, pokud někdo má podezření, že jeho kámen, krystal není čistý a netroufá si ho čistit sám, proto požádá o pomoc. Dokáži se napojit na kterýkoli kámen kdekoli na světě. Právě toto propojení usnadňuje práci s vkládáním programů. Nevkládám je jako příkaz, ale prosbu o pomoc s danou situací. Kameny vnímají mou představu řešení, mou prosbu o pomoc, naléhavost situace. Mění své energie, své propojení, jak je třeba. Často se lidé ptají, zda kameny mezi sebou nemají spory, střety. Zda se snesou vedle sebe. Automaticky přisuzujeme vlastnosti lidí i kamenům. Přitom to, co nám kameny dávají, dávají naprosto nezištně. Pomáhají nám, lidem, často i za cenu vlastní sebedestrukce.
Jak nejlépe může člověk nechat kámen na sebe působit?
Těm, které učím pracovat s kameny, říkám hned zpočátku, aby vnímali kámen nejen očima, ale i srdcem. Protože to je nejsnazší cesta, jak se napojit na energie kamenů. Vnímejte kámen pohledem, držte jej přitom v ruce, nechte se pohltit jeho energií. Až pocítíte dotyk jeho síly, zavřete oči a nechte vše přes své nitro proplouvat. Někdo vnímá více, někdo třeba vůbec, ale i tak kámen působí tak, jak je nastavený, jak vnímá vás a vaši energii.
Děkujeme za rozhovor. (zem)
Kontakt: Miloš Fiala, tel. 605 300 327, www.kvetylemurie.info

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502816
DnesDnes321
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1068
Tento měsícTento měsíc14162

Partnerské weby

apartman banner