Pohled jasně napoví, že máte za sebou náročný den a že jste se nepříliš dobře vyspali. Za kruhy pod očima může být skutečně hektický způsob života, probdělá noc, ale také třeba nedostatek vitaminů v jídelníčku, únava , nedostatečný pitný režim. Co s tím? Zkuste osvědčený recept z přírodní medicíny - smíchejte lžíci tvarohu s avokádovým pyré, dejte na vatový tampon a přiložte na citlivou pokožku pod očima.
Opuchlá oční víčka může způsobit nevhodná kosmetika, nebo jde o alergii na pyl. Za nejlepší přírodní prostředek na tento problém se považuje lipový květ. Z bylinek uvařte silný lipový čaj, který se nechá vychladnout. Namočte do něj vatové tampony a přiložte je na oční víčka na dobu nejméně dvaceti minut. Dobrou a lacinou medicínou bude výluh z petrželky. Tři snítky čerstvé bylinky vložte do hrnku, přelijte šálkem vroucí vody a nechte louhovat alespoň čtvrt hodiny. Pak přeceďte, namočte do něj gázu nebo kousek vaty a přiložte na opuchlá víčka.
Na unavené oči se hodí také plátky čerstvé salátové okurky. Na pokožce je necháme několik minut a otoky rychle zmizí. Rychlé osvěžení přinesou obyčejné polévkové lžíce, které dáte na několik minut do ledničky, a pak přiložíte přímo na oči. Výborným trikem je vychlazené mléko. Namočíte do něj dva vatové tampony, přiložíte na oči a necháte působit nejméně pět minut.
(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501287
DnesDnes256
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3977
Tento měsícTento měsíc12633

Partnerské weby

apartman banner