Slunce vstoupilo dvacátého dubna do znamení Býka, prochází jím do jednadvacátého května, kdy se přesune do Blíženců. Novoluní proběhne 28. 5. ve znamení Blíženců a bude velice důležité právě pro Blížence. Všem znamením přináší situace týkající se budování vztahů, rozvoje komunikace, touhy po vzdělání.
Úplněk ve znamení Štíra 14. 5. nastolí řešení finančních záležitostí. Je to důležitý den pro Štíry.

BERAN
Lidé narození v Beranu mají nad sebou v květnu planetu lásky a hodnot Venuši. Budou nepřehlédnutelní, úžasní, budou svítit. Mohou potkat velice důležitou osobu pro budoucnost. Využít příznivé energie Venuše lze různě. Na fotkách budou Berani vypadat skvěle, ve společnosti zazáří, na pohovoru dostanou příležitost a konkurz mohou vyhrát, být nejlepší. Každopádně díky Uranu, planetě zvratů, přes který se přežene Venuše, přichází láska, rychlé vzplanutí citů. Je na každém, jak se svými city naloží. Mohou nastat i potíže s láskami u zadaných osob. Venuše je ale i planeta hodnot, tudíž budou Berani řešit peníze. V polovině května bude stát Venuše v nepříjemném úhlu na planetu štěstí Jupiter a karmické Pluto. Proto je nutné si hlídat finanční ztráty, které Berani mohou nastartovat. Opatrně s financemi, pozor na peníze, které sdílíte společně s partnery, s bankami. Berani dostanou chuť zahájit novou činnost. Všechny aktivity jsou vítány.

BÝK
Květen přinese Býkům mnoho energie a aktivity. Přijde chuť na nové začátky. Venuše, vládnoucí planeta, se pohybuje aktivním Beranem, proto je vhodné využít příval energie na sto procent a pracovat na svých vztazích - jak partnerských, tak pracovních i rodinných. Vztahy je nutné mít na všech úrovních v pořádku. Jelikož se Venuše v květnu přežene přes Uran, planetu zvratů, může přijít neočekávané. Hlídat je třeba finance i lásky.

BLÍŽENCI
Planeta komunikace Merkur se přesune v květnu do znamení Blíženců. Tím dává signály všem Blížencům k sebeprosazení. Vládnoucí planeta se bude pohybovat na domácí půdě. O Blížencích uslyšíme, budou vidět, dostanou šanci ukázat, co v nich dříme. Koncem května se přidá Měsíc a novoluní bude pro Blížence velice silné. Otevřou se jim nové možnosti a příležitosti, jež by měli využít. Přijdou změny se spolupracovníky a partnery. Merkur je krásně aspektován na Mars, přívětivý úhel přináší uskutečnění plánů. Merkur se bude usmívat na Uran. To přinese Blížencům blesková vnuknutí, zajímavé myšlenky, obohacení o zajímavou aktivitu nebo skupinu lidí.

RAK
Raci jsou závislí na svém vládci - Luně. Novoluní z konce dubna ovlivňuje Raky prvních čtrnáct dní v květnu. Raci potkají důležitou osobu pro svou budoucnost, mohou dostat důležité sdělení. Raci se zabývají od léta 2013 vztahy, působily na ně Černá Luna, Jupiter a v neposlední řadě i Saturn, planeta překážek a problémů. Saturn ukončí nevyhovující vztahy, ale jen proto, aby mohly přijít nové, kvalitnější. Úplněk v polovině května bude silný, zatřese emocemi, na které jsou Raci citliví. Kritika, pomluvy a informace nemusí být příjemné. Pozor na komunikační chaos. Raci musí dbát na to, co komu posílají a říkají. Změny, které mají v plánu, je dobré uskutečnit až koncem června. To lze využít příznivé období novoluní v Raku, jež přeje novým začátkům.

LEV
Slunce se v květnu pohybuje Býkem a Slunce vládne Lvům. Díky pěknému úhlu se pěkně usmívá na jejich osobnost. Lvi mohou nastartovat novou životní příležitost. Přejí jim planety po celý rok 2014, ovšem nejprve zasáhne karmická Černá Luna a udělá pořádek všude tam, kde je třeba, aby se mohli Lvi plně rozvinout. Mají na to do příštího léta času dost. V polovině května úplněk Lvy přinutí zrekapitulovat situaci s bydlením. Pokud touží po změně, je potřeba jednat. Konec května přivábí důležité lidi do života Lvů. Kontakty a známosti by měli využít ve svůj prospěch, potom dosáhnou bez problémů na své cíle.

PANNA
Vládnoucí planeta Panen - Merkur - se pohybuje znamením Blíženců. To znamená pro Panny komunikovat a cestovat. Panny budou přemýšlet o cestách, o dovolené. Ti, co mají v úmyslu psát a hovořit, mají otevřené možnosti. Merkur a jeho vliv je dobré zužitkovat, díky němu budou myšlenky bystré a Panny mohou vynikat v komunikaci. Konstelace nabádají k péči o dopravní prostředky. Auto či motocykl si zaslouží potřebnou údržbu. Kdo chce koupit - prodat, má ideální čas. Panny pod vlivem Saturnu řeší dlouhodobě vztahy v rodině. V polovině května tlak vlivem planet zesílí, problémy se prohloubí, mohou vyústit. Konec měsíce přináší předzvěst změn v pracovní oblasti, může přijít nabídka na nové a zajímavé zaměstnání.

VÁHY
Novoluní z konce dubna přineslo Váhám téma finance a majetek. K řešení budou peníze sdílené s další osobou či bankou. Postavení Venuše, planety lásky, s sebou nese touhu po lásce a erotických prožitcích. Mars, planeta aktivity, který se dlouhodobě pohybuje Váhami, má stále retrográdní směr. Váhám přináší osobu z minulosti nebo vzpomínky na minulost, nutí je vyřešit resty. Saturn působí dlouhodobě na finance a majetek Vah. Saturn ukazuje na problémy a spory, kdy je nutné letos dořešit. Čím více budou Váhy otálet, tím více bude Saturn tlačit na vyřešení problému týkajícího se majetku. Konec května přeje kurzům, školením a rozšiřování obzorů, ale též plánování cest a dovolené.

ŠTÍR
Štírům v květnu planety přejí, jsou příznivě postaveny pro veškeré vztahy a lásky. Možná dojde na nové partnerství v lásce, ale také navazování pracovních vztahů. Štíři dostanou skvělou pracovní příležitost. V polovině května planety postaví Štíry před životní rozhodnutí. Úplněk v domovském znamení spolu se Saturnem vytvoří prostor pro cosi zásadního, co změní a nasměruje život Štírům dál. Přijde důležitá zpráva, něco se ukončí, aby mohlo vzniknout nové, staré a nefunkční uvolní prostor. Druhá polovina měsíce bude o financích a majetku. Ještě do konce roku si musí Štíři finance hlídat, musí se naučit s nimi hospodařit.

STŘELEC
Jupiter, vládce Střelců, poukazuje na téma zdraví. Pokud se mu nebudou Střelci věnovat, přinese jim deprese a smutky v duši. Merkur přináší zprávy, které nemusí být vždy jen příjemné. V polovině měsíce nastává silný úplněk plný emocí. Otevírá se nitro a tajemství ukrytá hluboko v něm. Je dobré si v tuto dobu naplánovat novou životní cestu, poslouchat své vnitřní touhy a přání. Koncem měsíce bude vládnout Merkur, planeta komunikace. Přeje všemu, co se týká psaní, mluvení, cest, a dopravních prostředků. Může přijít nový partner - platí to v rovině pracovních i partnerských vztahů.

KOZOROH
Kozorohům v květnu postavení planet přinese téma děti. Kdo je nemá, začne o potomstvu přemýšlet, a kdo je má, bude řešit záležitosti spojené s nimi. Kozorozi se mohou otevřít lásce. Kolem úplňku může přijít zklamání, úplněk bude silný a Kozorozi budou třídit své přátele, musí si ujasnit, s kým a kde chtějí žít, na koho se mohou spolehnout, kdo je využívá. Konec měsíce otevře důležité téma, tím je práce a spolupracovníci. Novoluní přinese zvýšenou aktivitu v oblasti komunikace, mluvení, psaní a cest.

VODNÁŘ
Tématy května jsou domov, rodina a ženy rodu. Vodnáři budou myslet na své bydlení, na to, zda jsou spokojeni s tím, jak to mají. Mohou pomýšlet na stěhování i zkvalitnění domova. V polovině května, kolem úplňku, se začne dít něco důležitého v oblasti práce. Saturn dohlíží na peníze a majetek. Vodnářům nic zadarmo nedá a každý špatný krok potrestá. Přes planetu Uran se přežene Venuše, planeta lásky, toto spojení může přinést zajímavé zvraty ve financích, ale také lásku - nový vztah. Koncem měsíce novoluní zvýší aktivitu v oblasti komunikace, mluvení, psaní a cest.

RYBY
Ryby se v květnu začnou aktivně věnovat domovu, bydlení a rodině. Planeta Jupiter po Rybách chce už od léta minulého roku, aby udělaly vše pro svůj rozmach v oblasti bydlení a rodiny. Planeta Neptun je příznivě aspektována na rodinu a domov, Ryby budou mít hodně práce s dětmi a ženami v rodině. Řeší potomstvo, manželky, milenky, tchyně a další osoby ženského pohlaví. V květnu se otevírá i téma rozšiřování obzorů - vzdělávání, cizina a zahraničí. Dojde na plány k dovolené a sebevzdělávání. Duše Ryb zatouží po rozkvětu, budou hladové po informacích, které by je posunuly vpřed.
Astroložka Daniela Hannah
Kontakt: 736 20 15 87, www.astrokarty.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380422
DnesDnes475
VčeraVčera849
Tento týdenTento týden3220
Tento měsícTento měsíc7851

Partnerské weby

apartman banner