V roce 1868 zavítal do tehdejší indické kolonie bystrý a vzdělaný důstojník James Churchward z Anglie. Mystická Indie ho zcela očarovala, dokonce navázal kontakt s jedním z mocných guruů, zasvěcenců. Nakonec se v zemi zdržel dlouhých sedm let. Své poznatky a průzkumy vtělil do zajímavé knihy. Právě v ní se píše o existenci jakési druhé Atlantidy, dávného kontinentu na pomezí Tichého oceánu. Světadíl se nazýval MU a prý byl nakonec zničen mohutným zemětřesením. Máme podobným hypotézám věřit?
James Churchward prý většinu údajů získal v tajemné indické svatyni za pomoci hinduistického duchovního. Přiznáváme, že za ta léta praxe jsme na podobné tajemné chrámy a zaručené mudrce trochu alergičtí. Nejde o další pohádku pro lačnou veřejnost? Prý ne. Záhadné tabulky, ze kterých badatel čerpal, měli vytvořit stejně záhadní Nacalové, domestikované etnikum z kontinentu MU. Do Indie či Barmy se Nacalové dostali před zmiňovaným zemětřesením v Tichém oceánu. Zmínky o zkáze podle Churchwarda najdeme i v jihoamerických mýtech, u Mayů, Aztéků nebo ve staroegyptské mytologii. Popisována je i v legendárních hindských eposech.
A kde světadíl MU tedy ležel? A co slovo „MU“ vlastně znamenalo? Prý se rozkládal na sever od Havaje, jižní hranicí byly Velikonoční ostrovy a Fidži. Pokud se podíváte do dnešní mapy, zjistíte, že by se muselo jednat o obrovské území o délce téměř 10 tisíc kilometrů. V zemi žilo 64 milionů obyvatel, kteří disponovali velkými znalostmi, vyznali se v lékařství, námořnictví, vědě a byli i nesmírně zbožní. Jak to tak vypadá, světadíl MU kopíruje slavnější Atlantidu, prostě zemský ráj se vším všudy.
Podle legendy tajemný kontinent zmizel v samotném pekle. Po ničivém zemětřesení se propadl nejdříve do ohnivé propasti, potom do moře. Podaří se najít nějaké další stopy po obdivuhodné civilizaci, nebo si vše James Churchward vymyslel?
(sun)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380455
DnesDnes508
VčeraVčera849
Tento týdenTento týden3253
Tento měsícTento měsíc7884

Partnerské weby

apartman banner