Přáli byste si mít krásné bílé zuby jako celebrity? Ne vždy je ale za jejich perfektním chrupem správné čištění zubů a dokonalá ústní hygiena. Ne každý si však může dovolit nejrůznější nákladné bělící procedury, také na trhu běžně dostupné bělící prostředky nestojí málo peněz. Co může i bez velkých finančních nákladů přispět ke krásnějšímu úsměvu?
+ Zvolte správný zubní kartáček. Nejlepší je podle odborníků takový, který vypadá zcela obyčejně. S krátkou hlavou a malou plochou štětin z umělých vláken. Kartáček s měkkými štětinami nebude dráždit dáseň a způsobovat jejich krvácení.
+ Víte, co patří mezi spolehlivé nepřátele bílého chrupu? Ani nejkvalitnější zubní kartáček si neporadí s usazeninami od kávy, čaje a červeného vína. Pokud jste častými konzumenty těchto tekutin, počítejte s přibývajícími roky s tím, že budou nepěkně zabarvovat zubní sklovinu. Důsledky může bezpečně odstranit pouze stomatolog.
+ Jste přesvědčeni o tom, že bílý odstín zubní sklovině navrátíte používáním zubní pasty s bělícími účinky? Ne všechny to dokáží. Některé mají minimální obsah bělících složek, navíc odborníci doporučují nepoužívat je příliš často a střídat je s jinými pastami, abyste zubům spíš neublížili.
+ K bělení zubů můžete vyzkoušet i některé netradiční postupy, například peroxid vodíku, jenž je většinou součástí každé domácí lékárničky. Smíchejte stejné množství běžně prodávaného tří až desetiprocentního peroxidu s ústní vodou, kterou běžně používáte k osvěžení dechu. Tímto roztokem vyplachujte ústa asi minutu, potom vyplivněte.
+ Při bělení zubů spoléhá na jahody například herečka Catherine Zeta Jones. Obsahují totiž enzym, který je přirozeným zubním bělidlem. Také vitamin C pomáhá odstraňovat zubní plak. Stačí několik jahod vidličkou rozmělnit na kaši, v hrubé vrstvě je za pomoci zubního kartáčku nanést na zuby a nechat působit alespoň pět minut. Potom stačí ústa vypláchnout a vyčistit běžnou zubní pastou, aby kyseliny, které jsou v ovoci obsažené, nenaleptávaly sklovinu.
+ Na vzhled chrupu má nepochybně velký význam strava. Doporučuje se konzumovat více potravin bohatých na vápník, čímž se posílí zubní sklovina. K takovým patří například sardinky, losos, brokolice, petrželová nať, zelí, špenát, celer, slunečnicová semena.
(ruch)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2375415
DnesDnes169
VčeraVčera902
Tento týdenTento týden4665
Tento měsícTento měsíc2844

Partnerské weby

apartman banner