Bitva na Bílé hoře úzce souvisí s pohanskými geomantickými rituály, s legendami kolem krále Artuše. Bylo pozadí bitvy ještě tajemnější? Jednalo se o vyvrcholení i porážku spiknutí rosekruciánů a alchymistů?
Bílá hora patřila odedávna k předním posvátným místům v Čechách. Už pohané bystře rozpoznali sílu jinak obyčejného kopce. A po nich i slavní. Ferdinand Tyrolský inicioval stavbu známého letohrádku Hvězda. Oficiální historky o účelu neobvyklé stavby nechme stranou, jde o pouhou zástěrku skutečného významu. Hvězda je postavena za pomoci posvátné geometrie a půdorys znázorňuje Šalamounovu hvězdu. Budova leží na nejsilnějším energetickém bodě, navíc působí jako zesilovač, dokáže formovat okolní krajinu.
Před bitvou podle pověsti mnoho zasvěcenců zkoumalo okolí. Pak dorazil mnich Dominik přímo na bojiště s posvěceným posvátným mečem. Následně mělo dojít k vybuzení skrytých a mocných sil, které doslova odstartovaly útok. Vítězný akt je dovršen vybudováním děkovné kaple. V historce se říká, že Dominik zabodl meč do země.
Skutečně, rituál se až nápadně podobá anglickým mýtům, bájím o králi Artušovi, pověsti o kouzelném meči. Pokud si vzpomínáte, když byl králem vytažen ze skály, také došlo k podivnému energetickému výronu. Zopakoval něco podobného i mnich Dominik v Čechách? Navíc zřejmě „operoval“ v místě, kde dochází ke křížení negativních energetických zón! Není to podivné?
Katolíci tehdy porazili alchymisty a rosekruciány z okolí Fridricha Falckého. Spekulovali jsme ještě odvážněji. Nepopulární „zimní král“ měl přece anglickou manželku. A odtud se dostáváme až ke smělým plánům, týkaly se reformy evropského vládnutí. Nitky vedou až k tehdejší anglické královně Alžbětě. Její špion, ale i hluboce věřící evangelík John Dee přijel do Čech, nejdříve jen na průzkum k císaři. Středověká rosekruciánská revoluce se ale nepovedla. Proč? To si vysvětlíme někdy později.
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451495
DnesDnes592
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden3526
Tento měsícTento měsíc2441

Partnerské weby

apartman banner