Vlny se rozbíjejí o útesy a vysoko na skále je majestátně hlídá štíhlá bílá budova. Je to maják Heceta Head, který byl postaven roku 1894 a nyní je proslulý jako jedno z nejromantičtějších míst západního pobřeží USA. Výhled na Tichý oceán se zapadajícím sluncem je přímo stvořen k oslavě svátku zamilovaných nebo požádání o ruku své vyvolené. Do majáku se sjíždějí hlavně milenci. Jedna noc je tady vyjde na 3000 až 5000 korun. Ale nebylo tomu tak vždy. V minulosti se zde děly opravdu podivné věci a podle některých svědků se tady i dnes děje něco zvláštního, nadpřirozeného.
Létá nad zemí
Strážci majáku se zde střídají velmi často. Důvodem není jejich nespolehlivost nebo posedlost změnou zaměstnání, ale pověst o Šedé paní, která zde straší. Jde o ducha matky, jejíž dítě je pohřbeno vedle majáku a které stále hledá. V roce 1994, v předvečer svátku svatého Valentýna chystá pokojská Juanita Sanchezová podkrovní pokoj pro hosty. Zaslechne za zády skřípavý zvuk. Když se otočí, spatří otevírající se skříň. Zavře ji, ale vtom ji vyděsí šuplík, který vystřelil z nočního stolku a dopadl na zem. Juanita se pro něj sehne, vrátí jej na původní místo a v tu chvíli cítí na krku podivný mrazivý závan. Pomalu otáčí hlavu přes rameno a zírá do mrtvolně černých očí ženy se šedivými vlasy. V tu chvíli nejsou nohy pokojské schopny pohybu a oči nemůže odtrhnout od přízraku. Ten se vznáší pár centimetrů nad podlahou, usedá na postel a prochází oknem ven. Rána tříštícího se skla a střepy dopadají na zem – až to probere paralyzovanou Juanitu, která se strašlivým křikem vyběhne z pokoje.
Uklízí po sobě
Když přijde sklenář Alex Moosse k majáku a vyslechne si historku o duchovi, nechce se mu do podkrovního pokoje ani vkročit. Ví, že se tady dějí strašlivé věci, ale majitel mu nabízí příplatek za rychlost. Přece jen zítra přijedou hosté a bylo by dobré, kdyby okno bylo v pořádku. Alex vystupuje po točitém schodišti k podkrovnímu pokoji, a čím více se k němu blíží, tím více strachem zpomaluje. O minutu později je celý udýchaný venku a přísahá, že slyšel temný, naříkavý hlas vycházející z místnosti. Vystrašený majitel souhlasí s náhradním plánem a Alex zasklí okno zvenčí. Když vstoupí druhý den ráno personál do strašidelného pokoje, jsou střepy z okna pečlivě nameteny na hromádku. Všichni se dušují, že nikdo z nich tam nevkročil. Podle všeho má rád duch Šedé paní pořádek.
(nag)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380631
DnesDnes684
VčeraVčera849
Tento týdenTento týden3429
Tento měsícTento měsíc8060

Partnerské weby

apartman banner