Turistický průvodce vám představuje maják Old Port Boca Grande na ostrově Gasparilla nedaleko Floridy a s náležitou hrdostí vám oznamuje, že na rozdíl od jiných strašidelných majáků má tento duchy hned dva. Jedním z nich je mladá dcera bývalého strážce, která zde umřela snad na záškrt nebo černý kašel počátkem minulého století. Někdy je slyšet z majáku i klavír. To prý mrtvá dívka preluduje skladby, které se nestihla naučit za svého života.
Pirát z Karibiku
Když se vám zadaří, můžete v okolí majáku zaslechnout také teskné naříkání. Už se nejedná o mladou dceru strážce, ale o bezhlavou princeznu. V první polovině 19. století připluje na ostrov José Gaspar (1756-1821), jeden z posledních bukanýrů, kteří přepadají lodě v Karibiku a Mexickém zálivu. Jeho krutost je věhlasná a své zajaté nepřátele nemilosrdně popravuje. Jen pro ženy na palubách přepadených lodí má slabost. Ty hezké včleňuje do svého soukromého harému a za ty ošklivější si nechává zaplatit tučné výkupné od jejich rodin.
Nechceš mě? Tak tě zabiju!
I tentokrát si bukanýr veze na ostrov Gasparilla (jméno ostrova je podle legendy odvozeno od jeho přezdívky) notnou zásobu hezkých zajatkyň. Jedna z nich je ale výjimečná. Je to zajatá princezna Joseffa de Mayorga, jejímž otcem je guvernér Guatemaly a místokrál Nového Španělska (území od dnešních jihozápadních států USA po Střední Ameriku, včetně Karibských ostrovů) Martín de Mayorga Ferrer (1721-1783). Gaspar se do ní šíleně zamiluje. Krásná princezna ho ovšem tvrdošíjně odmítá, a to tak nevybíravě, že se bukanýr rozzuří a vlastní šavlí jí setne hlavu. Od té doby bloudí duch Joseffy po ostrově a hledá svou ztracenou hlavu. Při svém pátrání občas narazí i na maják Old Port Boca Grande.
(ngn)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473235
DnesDnes124
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3650
Tento měsícTento měsíc4865

Partnerské weby

apartman banner