„Už před časem jsem někde četla, že k vyčištění místnosti, bytu nebo domu můžeme použít zvuk - zvonění zvonečků, tleskání. Z tleskání mě ale bolí dlaně (máme poměrně velký dům) a zvonec nemám, tedy spíše jsem zatím nesehnala takový, který by se mi zvukově zamlouval. Můžete mi poradit něco jiného?“ zeptala se paní Svatka J. z Trutnovska.
K projasnění, vyčištění prostoru, k vylepšení jeho energetických vibrací je zvuk skutečně výborným pomocníkem. Někteří šamani používají nejrůznější chřestidla. Vyrábějí si je sami, protože tak docílí dokonalé souhry, souznění, z nástroje se stává jejich „prodloužená ruka“, jejímž prostřednictvím směrují svou energii. A takovou čistící „řehtačku“ si může každý celkem jednoduše vyrobit doma.

Potřebujete: větší uzavíratelnou plechovou nádobu s držadlem, 2 hrsti sušených bílých fazolí, 2 hrsti sušených černých fazolí, 1 stroužek česneku (nebo 8 kuliček nového koření, nebo 8 kousků anýzu či hřebíčku), popřípadě bílou šalvěj.
Postup: Výroba by měla probíhat za slunečného dne. Nádobu nechte několik minut stát v paprscích slunce, tím ji očistíte a pozitivně nabijete, případně ji můžete vykouřit dýmem z bílé šalvěje. Do pravé dlaně poté naberte zhruba polovinu připravených bílých fazolí, položte si je do levé dlaně a vizualizujte si, že fazole na vaší dlani září, víří a pulzují jasným bílým světlem. Soustřeďte se na myšlenku - záměr, že fazolky budou čistit a chránit váš prostor - domov, odstraní z něj veškerou negativitu i stagnující energii. Podobným způsobem pracujte i se stroužkem česneku, který rozřežete na 8 dílků, jež spolu s fazolkami přidáte do nádoby (kdo použije nové koření, dá ho tam místo česneku, nebo přidá místo toho 8 kousků anýzu či 8 kousků hřebíčku). Stejný postup zopakujete s druhou částí bílých fazolí a dvěma hrstmi černých fazolí. Nádobu zavřete, uchopíte oběma rukama a zasvětíte tomu, čemu věříte (nějakému božstvu, síle přírody, vesmírné energii a podobně). Provedete to tak, že nádobu zdvihnete rukama nad hlavu a představíte si, že na ni shora proudí jasné bílé světlo a vstupuje do ní. Lze odříkat i krátkou modlitbičku, evokaci. Například: „Velký duchu (Prozřetelnosti, Matko přírodo, Vesmíre…) zasvěcuji ti tuto řehtačku a prosím tě, abys ji obdařil mocnou léčivou energií a světlem. Děkuji ti. Kéž vždy slouží jen ryzímu účelu. Kéž vždy a všemi způsoby očišťuje, osvobozuje a žehná. Děkuji ti. A nyní ať se stane, jak bylo řečeno…“
Následně podržte na okamžik naplněnou nádobu v blízkosti svého srdce, abyste se co nejvíce naladili na její energii. Dodejme, že česnek v nádobě je třeba častěji vyměňovat. Buď pravidelně, nebo intuitivně, tedy podle toho, jak pocítíte potřebu oživit účinky řehtačky. Staré kousky česneku nevyhazujte, ale ukládejte pod nějaký strom. Pro udržení svěžesti nástroje by se měly vyměňovat i fazolky (a případně nové koření, anýz či hřebíček), a to jednou za rok nebo za dva roky. Tato výměna musí být provázena zopakováním celého rituálu. Staré fazole (i koření) se rovněž ukládají do půdy ke kořenům vybraného stromu.

Jak pracovat s řehtačkou?
Pohybujte se pomalu po místnosti, kterou chcete projasnit a očistit, postupujte proti směru hodinových ručiček. Po celou dobu řehtačkou co nejvíce rachoťte. Zvláštní pozornost věnujte rohům, prostoru pod stolem, židlemi, za dveřmi či skříněmi a kdekoli jinde, kde by mohla energie stagnovat. Představujte si, jak se stará energie dává do pohybu, mění se v jasnou a třpytivou, stává se pozitivní.
(šál)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472066
DnesDnes90
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2481
Tento měsícTento měsíc3696

Partnerské weby

apartman banner