Významná jsou hlášení o skupinovém pozorování UFO. Tato hlášení jsou většinou považována a řazena k těm nejvěrohodnějším. Právě začátkem léta roku 95 k takovému pozorování přeletu neznámého objektu došlo ve Starém Plzenci. Většina svědků zcela shodně líčí své pozorování. Zde je svědectví jednoho z nich:
„Celé se to začalo kolem jedenácté hodiny večer. Spal jsem ve stanu, když na mne bratr z okna zavolal: „Padá Ti hvězda, přej si něco!“ Měl jsem toho dne narozeniny. Když jsem se zahleděl směrem, který mi z okna ukazoval bratr, byl jsem překvapen. Na noční obloze nepadala žádná hvězda, ale zářil tam všemi barvami jakýsi podivný objekt, který se zároveň točil. Připomínal mi tímto pohybem káču na hraní. Najednou objekt přeletěl nad kostel, který stojí blízko nás. Vzdálenost od něj se mohla pohybovat kolem padesáti metrů. Byl mnohem větší než škola, nad kterou pak přelétával. Viděl jsem, jak za ním běželi lidé, a zdálo se, jako by objekt reagoval na jejich pohyby, neustále si udržoval od nich určitou vzdálenost.
Tito lidé se pak zničehonic zastavili v určité vzdálenosti od objektu a nemohli k němu běžet dál. Ten pak chvíli manévroval nad kostelem a školou, a pak pomalu odplul dál nad Hůrku k rotundě. Po celou dobu tohoto pozorování jsem slyšel jakýsi podivný šum.
Druhý den ráno jsem se šel podívat za rotundu se psem a s jedním přítelem. Tam jsme nalezli kruh poválené trávy o průměru kolem osmi metrů a v něm podlouhlé obdélníkové stopy vytlačené do země. Pes nechtěl do tohoto kruhu vstoupit a utekl zpět domů.“
Ostatní výpovědi se s touto v podstatě shodovaly. Velice zajímavé bylo líčení těch svědků, kteří se rozhodli za neznámým tělesem běžet:
„…bylo to opravdu velice podivné, jako by si to od nás udržovalo pořád stejnou vzdálenost, když jsme se pak rozběhli ke škole, tak nás najednou něco zabrzdilo, prostě jsme nemohli běžet dál a mohli jsme jenom koukat, jako kdyby před námi stála nějaká průhledná clona, nevíme, co to mohlo být…“
Zprávy ze světa také dost často hovoří o podobných situacích, kdy se pozorovatel jednoduše ke sledovanému objektu nemůže přiblížit. Brání mu v tom nepropustná a neviditelná clona. Většinou tato situace nastává při přistání neznámého létajícího objektu. A tak svědectví ze Starého Plzence tyto zprávy v podstatě potvrzuje.
(ngn)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473255
DnesDnes144
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3670
Tento měsícTento měsíc4885

Partnerské weby

apartman banner