Když v sedmdesátých letech minulého století Američané a Sověti utlumili výzkumy Měsíce, málokdo věřil, že budou projekty ještě někdy obnoveny. Obrat nastal až s nástupem 21. století. USA uvažovaly o obnovení měsíčních misí, ale přednost dostal kupodivu vzdálenější Mars. Prý se obě velmoci Měsíce bojí, jelikož již na konci šedesátých let američtí dobyvatelé na jeho povrchu spatřili děsivé věci: umělé kanály, mimozemskou techniku a flotilu vesmírných korábů. Krycí heslo „ježíšek“ existuje! Údajně centrále NASA jen potvrzovalo existenci mimozemšťanů a kolonizaci Měsíce.
Teď všem vytřela zrak soutěživá Čína. K Měsíci vyslala plavidlo s vozítkem, které se trochu podobá legendárnímu ruskému Lunochodu z let sedmdesátých. Vozítko dostalo poetický název – JÜ TCHU (Nefritový králík). Odkazuje k dávným čínským mýtům. V jednom z nich je právě záhadný Nefritový králík zmiňován. Žije na Měsíci, je společníkem měsíční bohyně. Kosmická sonda nese její jméno.
Nefrit patřil již v pravěku mezi neoblíbenější kameny. Zhotovovaly se z něj zbraně, je snadno opracovatelný a přitom pevný v tlaku, předčí i nejkvalitnější ocel. Na první pohled jde o celistvý nerost, ale má jemnou a vláknitou strukturu. Tu můžeme vidět jen pod mikroskopem. Nefrit symbolizuje viditelný i neviditelný svět, všednost i tajemství, pomíjivost i nesmrtelnost. Nefrity mají nejčastěji zelenou barvu, někdy jsou ale i žluté, nahnědlé či dokonce šedobílé. Ve východní mystice zelené kameny přísluší k tělesné čakře srdce, má číslo 4 a souvisí s láskou a harmonií. Učí nás objevovat vše nové, dosahovat rovnováhy, chovat se kreativně. Zelená barva symbolizuje přírodu, ducha, obnovu a hojnost. Měsíční bohyně, společnice Nefritového králíka, je podle téže mytologie růžovou bytostí. Není náhoda, že východní učení právě ke čtvrté čakře (a zeleným kamenům) přidává i růžovou, stejně tak i růžové kameny. Asijští zasvěcenci říkají, že použijeme-li obě barvy současně, prohloubíme účinek děje (operace), dosáhneme úspěchu a absolutní harmonie. Jaká náhoda, že právě zeleno-růžové bytosti žily podle mýtu na Měsíci!
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474952
DnesDnes119
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1293
Tento měsícTento měsíc6582

Partnerské weby

apartman banner