Dovolená by měla být příjemným zážitkem. Pro někoho je spojená s adrenalinovými sporty, pro jiného s romantickými zákoutími u písčité pláže, další se spokojí s obyčejným kempem u jezera. Každý má jiné představy, možnosti, sny. Ve výběru cílové lokality vám pomohou i hvězdy. Jak vidí dovolenou u jednotlivých znamení zvěrokruhu?
Beran
Beran je ohnivé znamení a jeho silnou stránkou je nevyčerpatelná energie, s kterou se do všeho pouští. Ani doma, ani na cestách nesnáší nudu. Je to akční člověk, který neustále potřebuje změny. Celý den se slunit na pláži pro něj představuje hotovou pohromu. Miluje zábavu, aktivní odpočinek, dlouhé procházky, sport. Všude je hned jako doma a nedělá mu potíže přizpůsobit se novému prostředí ani nebezpečným situacím. Ideální je pro něj dovolená plná dobrodružství, která mu umožňuje projevovat nevídanou odvahu, zdolávat stále nějaké překážky, dokazovat si, že je neporazitelný.
Býk
Člověk narozený ve znamení Býka má rád svoje pohodlí a nepovažuje za žádnou pohromu, když o dovolené zůstane doma. Na cesty se většinou vydává do míst, kde se mu už někdy v minulosti líbilo, učarovala ho veškerým komfortem, dobrou stravou a příjemnou obsluhou. Navzdory svému pohodlí a konzervativnímu uvažování se nemusí přemáhat, ani když volba padla na aktivnější způsob dovolené. Miluje totiž přírodu, a proto nikdy nepohrdne pobytem na horách, relaxací v lázních. Každopádně upřednostňuje solidní dovolenou, kde je o něj po všech stránkách dobře postaráno, na kvalitě si dává záležet.
Blíženci
Patří ke snílkům s nepředvídatelnou povahou. Blíženec nezavrhuje vlastně žádný způsob dovolené, dokáže se přizpůsobit všem okolnostem a podmínkám. Když si může způsob dovolené vybrat, přednost zřejmě dostane písčitá pláž, chytání bronzu u rybníka. Nejlépe se bude cítit na dovolené pod vzrostlými palmami, když bude moci obdivovat podvodní svět. I ve dnech volna zůstane nejspíš aktivní, neboť stále musí něco pozorovat, vyhledávat něco zajímavého a originálního. Snadno navazuje kontakty a takřka všude se budou cítit jako doma mezi svými.
Rak
Rak patří k vodnímu znamení, které hodně lpí na rodině a nerad se vzdává zaběhnutého stereotypu. Jestliže se nechá přesvědčit k cestě do vzdálených krajů, na dovolenou by si nejraději vzal s sebou všechny své blízké a půlku ze své domácnosti, protože je přesvědčen, že se bez žádné osobní věci, na kterou je zvyklý, neobejde. Na prázdninových toulkách ho nejvíce dokáže oslovit historie, památky, podivuhodná místa plná tajemství a záhad. Nepohrdne ani rodinným typem dovolené, kdy se jeho nejbližší vypravují do přírody na kolech, sjedou divokou řeku nebo si volný čas udělá na rybaření.
Lev
Osoba narozená ve znamení Lva si dokáží užívat života. Chce z něho vytěžit maximum a také dobře ví, jak toho dosáhnout. Lev je neuvěřitelně sebevědomý, málokdy o sobě pochybuje. Když si vezme něco do hlavy, tvrdě za tím jde, což se týká i naplánované dovolené. Aby si ji mohl dopřát, jeho ctižádost a horlivost nezná mezí, není mu zatěžko dřít do úmoru. Pak ovšem chce Lev pro sebe to nejlepší. Všechno chce vidět a poznat na vlastní oči. Nic ho neunaví, je nadšeným pozorovatelem a konzumentem všeho exotického, co by mohl zachytit hledáčkem svého fotoaparátu a po návratu ze skvělé dovolené vyprávět svým přátelům.
Panna
Svoje organizační schopnosti chce projevovat i na dovolené. Panna tíhne k přírodě, a tak by volné dny, prázdniny, dovolenou nejraději prožila někde u vody. Většinou dává přednost místům, k nimž ji poutají báječné vzpomínky, kde se cítila spokojeně, místo ji tak trochu přirostlo k srdci. Být každý rok někde jinde, to ji příliš neláká. Netouží po žádném velkém komfortu. Když vybírá dovolenou z katalogů cestovních kanceláří, finanční stránka pro šetrnou Pannu nebývá rozhodně zanedbatelná, spíše naopak. Typická pověrčivost Panny se projevuje třeba i tím, že na památných a tajuplných místech vhazuje pro štěstí do studní a kašen drobné mince.
Váhy
Umí se radovat z každého dne a nehledá v ničem zbytečné problémy. Bez nadsázky se dá o Váze říct, že má boty z toulavého telete. Jako jedno z mála znamení považuje cestování za rozkoš, kterou by si ráda dopřávala mnohem častěji, než si může dovolit. Všechno dokáže prožívat naplno, ať je na dovolené kdekoliv. A protože u ní láska hraje v životě nejdůležitější roli, nedovede si představit, že by si cestu za nekonečnými písečnými plážemi, romantickým západem slunce v exotické destinaci nebo útulný hotel s ledničkou plnou dobrého moku vychutnávala bez milovaného člověka po boku. Pokud se zrozenec ve znamení Vah vydává za prázdninovým dobrodružstvím sám, snadno navazuje kontakty, chce se bavit a do sytosti si všechno užívat.
Štír
Chce být pánem situace, a to i při výběru dovolené. Svoji energičnost a rozhodnost projevuje Štír i ve chvíli, kdy se má vyslovit, kde strávit dny volna. Většinou nikdy neumí vypnout. Je to člověk velmi odvážný, a tak když má s přáteli sjet divokou řeku nebo absolvovat seskok padákem či dovolenou spojenou s výukou cizího jazyka, proč ne? Štíra v životě nic nezastaví, nehledá zbytečné problémy, miluje nedosažitelné cíle. Neskonale šťastný se bude cítit tehdy, když mu prázdninové aktivity umožní, aby překonal sám sebe, adrenalinové sporty jsou pro něj tou pravou náplní volného času.
Střelec
Zrozenec Střelce patří k lidem trpělivým, neklidným a nenasytným, i pokud jde o poznávání světa. S ním se nikdy nebudete nudit. Dokáže se nadchnout pro nejrůznější zážitky a dobrodružství, ať už se odehrávají uprostřed českých luhů a hájů, nebo za devatero horami a devatero řekami. Kamkoli rád vyrazí, hlavně aby nemusel sedět doma - to je jeho hlavním cílem. K tomu, aby svou dovolenou prožíval naplno a cítil se šťastně, nepotřebuje žádný komfort.
Kozoroh
Poněkud konzervativně založený Kozoroh se nedá přemluvit k ničemu, co mu nevyhovuje nebo co by mu mohlo přinést starosti. Jestliže je přesvědčen o tom, že nejlepší dovolenou může strávit pod stanem a poslouchat celý den švitoření zpěvavých ptáků, těžko ho přesvědčíte o přednostech luxusního pobytu ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Kozoroh je většinou prakticky založená osoba a nejvíce ocení pobyt v přírodě, turistiku miluje. Pokud se rozhodne trávit dovolenou na březích rybníka nebo uprostřed hlubokých lesů, ještě to neznamená, že by chtěl slevit ze svých obvyklých zvyklostí. Jen se nesmí do ničeho nutit.
Vodnář
Vodnář si potrpí na výstřednost a originálnost. Dokáže ztratit hlavu pro něco výjimečného, a proto aby si to mohl dovolit, udělá maximum. Jako jedno z mála znamení zvěrokruhu dokáře Vodnář do puntíku realizovat své sny a vyrovnat se se vším, co by mu v jeho záměru stálo v cestě. Nepotřebuje luxus, ale od dovolené očekává, že bude moci poznat něco nového, ale také mu umožní lecčemu se naučit, poznat sympatické tváře a uzavřít nová přátelství se zajímavými lidmi. Vzhledem k tomu, že bývá často vyznavačem zdravého životního stylu, dává přednost aktivní dovolené před nicneděláním a nudným lenošením na rozpálené pláži.
Ryby
Rybě chvíli trvá, než se rozhodne, kam na dovolenou zamíří. Je to velký snílek, ale realita je poněkud jiná. Od velké a hlučné společnosti se drží raději dál. Není v její povaze, aby ji trávila nějakým okázalým způsobem a pak se všude chlubila, jak báječnou dovolenou si mohla dovolit. Vnímá ji spíše jako období, kdy může starosti vypustit z hlavy, nemusí sledovat ručičky na hodinkách a plnit příkazy svých nadřízených. Nejlépe se Ryba cítí v přírodě. Za báječný odpočinek považuje i pobyt v lázních, neboť ten slibuje, že každý den bude mít jistý řád a pravidelnost, jako je zvyklá v běžném životě. I když se nechá přemluvit k dovolené na nějakém atraktivním místě, ve skrytu duše si stejně myslí, že nejlépe by jí bylo doma.
(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472269
DnesDnes293
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2684
Tento měsícTento měsíc3899

Partnerské weby

apartman banner