Astma je těžké onemocnění průdušek, které provází dusivý kašel a záchvaty dušnosti. Co pít, když máme astma? Účinný je česnekový nápoj: 1 až 2 stroužky česneku umixujeme se sklenicí teplé vody. Proti astmatu můžeme bojovat také popíjením čaje z lněných semínek. Je ale nutné zdůraznit, že tento čaj je nezbytné pít delší dobu, nejlépe několik měsíců, abychom docílili léčebného efektu. Úlevu alergikům přináší fenykl, který čistí dýchací cesty, utišuje dráždivý kašel, navíc je nepostradatelný i při plynatosti a celkově zklidňuje.
Při astmatických potížích může pomoci celá řada bylinných čajů. Léčivý účinek má podbělový čaj, který pijeme dvakrát denně. Známý bylinkář Franěc pokládal dokonce podbělový list za nejdůležitější protiastmatickou drogu středoevropské květeny a doporučoval protiastmatický nápoj, na který budete potřebovat: 40 g listů podbělu, 20 g natě yzopu, 20 květů heřmánku, 10 g kořene proskurníku, 10 g semen anýzu a 250 ml plnotučného mléka, med. Jednu vrchovatou čajovou lžičku směsi povaříme 1 minutu v mléce, necháme 15 minut louhovat, scedíme a osladíme medem. Podáváme dvakrát denně nalačno.
Populární bylinář Zlatko Gurski z bývalé Jugoslávie doporučoval následující léčivý protiastmatický čaj: 2 lžičky semen fenyklu, 1 lžička semene pískavice řecké seno, 1 lžíce medu, 250 ml vody. Semena spaříme vařící vodou a po zchladnutí na 40 ° C scedíme a přidáme med. Čaj pijeme třikrát denně.
(žuk)
RADA SPIRITU
Soustřeďte se na to, abyste dýchali nosem. Až 90 % astmatiků dýchá ústy. Nos je ideální filtr, v němž se zachycují mnohé nečistoty ovzduší.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2585588
DnesDnes355
VčeraVčera874
Tento týdenTento týden4481
Tento měsícTento měsíc15952

Partnerské weby

apartman banner