Víra v myšlenku otevírá dveře k tomu, co si přejeme. Afirmace jsou vlastně malé zázraky, které nám pomáhají měnit náš život. Jsou to krátce formulovaná přesvědčení či tvrzení, která můžeme pronášet nahlas nebo v duchu za účelem sebeposílení. Jejich opakováním dochází k autosugestivnímu ovlivňování vlastního podvědomí. Pomáhají nám změnit stávající názor, který nám brání v rozvinutí vlastního potenciálu, a to ve všech životních rovinách. Afirmace nás vedou k určitému proudu energie, aby se mohlo realizovat to, co bychom rádi pustili do svého života. Kladná tvrzení, o kterých přemýšlíme a vdechujeme jim život, jsou jedinečným příkladem, jak funguje síla našich myšlenek. Pravidelné opakování afirmací může způsobit změny v našem životě, neboť to, na co stále myslíme nebo co říkáme, se zarývá hluboko do našeho podvědomí, mění naše přesvědčení a přitahuje do života to, po čem toužíme.
Vyzkoušejte na sobě
Uvědomte si, že neustálé opakování afirmace může mnohé ovlivnit. Na tomto systému je vlastně založena psychologie reklamy. Zkuste si reklamu udělat i sami pro sebe. Afirmaci můžete mít ve svých myšlenkách nebo ji můžete říkat nahlas. Opakujte ji desetkrát, lépe stokrát a nejlépe tisíckrát, aby ve vaší mysli pevně zakotvila. Čím častěji budete afirmace opakovat, tím více budete utvrzovat sami sebe. Opakujte ji tak dlouho, až pocítíte její sílu a klid, vnímejte důvěru, která díky ní vzniká. Na afirmace si vyčleňte během dne zvláštní čas, vhodná je doba před spaním nebo ráno po probuzení.
Znásobte její účinek
Účinek afirmace znásobíte, když si ji napíšete na kousek papíru a pověsíte tak, abyste ji měli stále na očích. Přilepte si ji na okraj monitoru počítače, napište ji na první stranu diáře, dejte ji do peněženky… Důležité je dobře si svoji afirmaci zformulovat. Měla by to být krátká, snadno zapamatovatelná věta s pozitivním nábojem, která vyjadřuje naše přání a cíl. Měla by v nás vyvolávat příjemné pocity a vycházet přímo ze srdce. Vybírejte si slova, která u vás vyvolávají příjemné pocity, například radost, potěšení, lehkost. Věta, kterou jste si zformulovali, se vám musí líbit, nepoužívejte zápory. Čím stručnější a výstižnější bude formulace, tím lépe.
(žuk)
DODATEK
Pokud chceme ve svém životě něco změnit, je potřeba afirmace podpořit láskou, nadějí a chovat se tak, jako by už změny bylo dosaženo. To je základní klíč k použití afirmací a právě to je odlišuje od prázdných myšlenek.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475514
DnesDnes103
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden1855
Tento měsícTento měsíc7144

Partnerské weby

apartman banner