Vypadá to možná svůdně a smyslně, vyučuje se to dokonce na kurzech pro moderátory, vidíme to často v televizi, ale skutečně stojí za to se zamyslet: Co se vlastně všechno děje v našem těle, pokud sedíme s překříženýma nohama? Anatomické hledisko
Když si překřížíme nohy, vzniká v oblasti stehenní kosti páka (v noze, která je v horní pozici) a malými vibracemi (které vznikají z visící nohy, v níž pulzuje krev) se kost pomaličku začíná vysouvat z kyčelního kloubu. Když poté člověk vstane, zatnuté svaly zabrání opětovnému správnému usazení kosti do kloubu. Tímto způsobem se nám noha pomaličku prodlužuje.
Proces jde pomalu, ale je zhoubný a velice nezdravý. Ze začátku se nic neděje, ale postupem času nás začne pobolívat v kříži.
V dnešní době má skoro každý člověk jednu nohu o něco delší. Není to však normální stav, je to často zapříčiněno nesprávným sezením. Pokud chodíme s jednou nohou delší, způsobuje to degeneraci našich zad, páteře a může to vést až ke vzniku skoliózy. O jeden cm prodloužená noha nutí poté člověka sedat s překříženýma nohama, aby tak odlehčil trpící páteři, která je díky tomu v nepřirozené poloze. Je to jako začarovaný kruh, díky kterému se poté stav postupně zhoršuje. V důsledku toho stehenní kost zasazuje zvětšenou kloubní mezerou ,,mikroúdery" kyčelnímu kloubu. Z toho mohou vznikat záněty (člověk někdy na tento problém reaguje i nevědomým obranným postojem, stresované tělo a klouby mají vliv na psychiku). Překřižování nohou neškodí pouze kloubům, ale má vliv i na cévní systém a působí tak destrukčně na všechny tělesné orgány. Cévy a žíly jsou nepřirozeně stlačené, díky tomu jsou nohy nedobře prokrvené a vznikají křečové žíly, výrůstky na patě, nestabilita v kotnících (člověk občas upadne, zakopne, nebo špatně stoupne).
Nohy otékají, protože srdce nemá možnost rozvádět po těle krev tak, jak je od přírody nastaveno. Z toho může vznikat i dušnost, srdeční arytmie, ale i cévy v mozku jsou špatně zásobené krví. To způsobuje poruchy koncentrace, nedostatečné prokrvení mozkových hemisfér a migrény.
Neverbální komunikace
Z tohoto hlediska je poloha překřížených nohou projev snížené sebedůvěry, strachu z otevřenosti a chuti manipulovat okolím.
Z energetického hlediska bráníme energii země, aby proudila volně přes naše tělo, a tak jej léčila. Překřižováním nohou si v podstatě blokujeme přirozený samoléčebný proces, hlavně pokud jsme zrovna venku v přírodě (jak je známo, v betonovém domě toho zemského magnetismu moc není). Tímto způsobem si vytváříme energetické bloky a důsledkem je nemoc spojená s oslabenou psychikou.
(ngn)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476915
DnesDnes106
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3256
Tento měsícTento měsíc8545

Partnerské weby

apartman banner