Občasnou jasnovidnost může mít mnohý člověk, ale málokdy si to uvědomí. Když se vám něco ztratí, pak se v prvé řadě uklidněte. Potom se soustřeďte na onu věc, nepřemýšlejte ani o tom, kde asi ztracená věc může být a za chvíli se vám v myšlenkách objeví, kde máte hledat, nebo se vám přímo ukáže, kde ta věc leží. Každý má jiné schopnosti. Někdo přijímá pokyny cestou duchovní nebo inspirací, jiný vnímá pokyny nebo i obrazy svou vnitřní schopností a pokyny mu pomohou hledané nalézt. Touha znát budoucnost je prostě silná. Jak by také ne, když znalosti věcí příštích znamenají nejen konkurenční výhodu a zisk, ale někdy dokonce rozhodnou o přežití. Historek o lidech, které varovný sen přiměl odložit cestu zřítivším se letadlem (vykolejeným vlakem, Titanikem, vzducholodí Hindenburg...) není málo. Stejně silná je proto i snaha nenechávat pohled za oponu zítřka náhodným snům a viděním, ale nahradit je něčím spolehlivějším.
Budoucnost už tu byla
"Vzala mi ruku násilím a rozhněvaně vzkřikla: Budeš dlouho živ," napsal Jaroslav Seifert o setkání s cikánskou věštkyní v básni Morový sloup. Měla pravdu, básník se dožil 84 let a stáří neměl moc radostné. Do budoucnosti ale nevidí jen vědmy. Americký spisovatel Morgan Andrew Robertson (1861-1915) ve svém románu Futility (Marnost) popsal obrovský parník, který se potopil na první plavbě po srážce s ledovou krou. Většina cestujících zahynula, protože na palubě bylo málo záchranných člunů. Loď se jmenovala Titan - a Robertsonův román vyšel čtrnáct let před osudnou plavbou Titaniku. Podobných příběhů zná historie překvapivě mnoho.
„Mediální poradkyně“
Existují ovšem také lidé, pro které je tak zvaný vnitřní svět prioritou a kteří zjistili, že věci, které v sobě vidí, slyší nebo cítí, jsou víc než neopodstatněné fantazie. Petru Rahlfsovou, známou už několik let v Německu a Rakousku jako „mediální poradkyně“, přivedly na spirituální cestu neobvyklé osobní zážitky. Jednoho dne se dostala do blízkosti muže, se kterým se setkala krátce předtím, a náhle znala různé detaily z jeho života a osobního okolí. „Asi jsem byla v jeho auře“, vzpomíná si, „když jsem slyšela hlasy, které mi říkaly, že ten muž má problémy s močovým měchýřem, jeho bratr s prostatou a matka mívá záchvaty migrény. Dostala jsem také mnoho informací o jeho rodině; o tom, že jeho bratr je advokát, má neustále problémy s matkou a tak dále. Když jsem se později od toho tehdy zcela cizího muže dozvěděla, že všechno souhlasí, otevřel se mi svět, který jsem předtím neznala. Přirozeně jsem měla také strach, protože jsem nemohla kontrolovat všechno, co jsem takto prožila, ale bylo to fascinující, a další den jsem potom začala vidět auru!“ V průběhu let se Petra, která současně studovala psychologii a absolvovala vzdělání v oblasti grafiky a sociální pedagogiky, naučila se svými vjemy z „onoho světa“ zacházet. Její mediální schopnosti se sice projevovaly už v dětství, ale trvalo téměř čtyři desetiletí, než našla uspokojivou formu jejich využití ku pomoci jiným. Dnes radí Petra Rahlfsová jednotlivcům i podnikům tak, že popíše „síť neviditelných vláken a souvislostí“, kterými jsou jednotlivec nebo organizace obetkány, přitom jim ukáže slabá místa a především použitelná řešení.
(toh)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506489
DnesDnes328
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden328
Tento měsícTento měsíc17835

Partnerské weby

apartman banner