Nejlepší lék je jídlo
Lékaři doporučují jíst co nejvíce ovoce a zeleniny, alespoň pět porcí denně. Je možné si například udělat v mixéru chutný koktejl. Je dokázáno, že černý a zelený čaj snižují celkovou hladinu cholesterolu a upravují hladinu krevního cukru. Stačí tři šálky denně. Vzdát se masa by asi pro někoho bylo příliš drastické. Ale vzdát se uzenin by už bylo přijatelnější. Nahradit se mohou sardinkami, makrelami, lososy, sledi - obsahují prospěšné omega -3 mastné kyseliny a jsou méně kontaminované jedovatými látkami. Po 19. hodině je už přístup k chladničce zakázán. Tělo potřebuje být jedenáct hodin bez jídla, aby si obnovilo metabolické funkce.
Konejte aktivně dobré skutky
Lidé žijící sedavým způsobem jsou náchylnější ke vzniku metabolického syndromu. Jak je ale rozhýbat? Třeba tím, že budou pomáhat někomu druhému. A denně si pak své dobré skutky zapíší do notýsku a jednou týdně si souhrn přečtou. Navíc by se měli věnovat józe. Ta má na srdce přímý a silný vliv. Stačí dvakrát denně po pěti až sedmi minutách. Pacienti se srdečními obtížemi by sice neměli navštěvovat saunu, ale existuje takzvaná infrasauna, v níž teplo proniká pod kůži s větší energií, a ta srdci prospívá. Zřejmě zlepšuje funkci buněk, které tvoří výstelku tepen.
Často větrejte
Otevírejte okna a větrejte, obměňujte vzduch v místnosti. Při úklidu používejte kuchyňské stálice, jako jsou ocet, citron, soda a škrob. Spousta čistících prostředků obsahuje chemikálie, které bývají spojovány s vysokým tlakem a mrtvicí.
(ksa)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473947
DnesDnes288
VčeraVčera548
Tento týdenTento týden288
Tento měsícTento měsíc5577

Partnerské weby

apartman banner