Již před lety jsme vás ve Spiritu informovali o podivných okolnostech kolem pozorování UFO během 60. a 70. let minulého století. Vyslovili jsme domněnku, že nešlo o žádné koráby mimozemšťanů, nýbrž o testy moderních letounů. Zkoušelo se, zda vojáci podlehnou panice či obstojí jako profesionálové a zachovají mlčenlivost. Součástí testů byly i reakce civilistů, laické veřejnosti. Armáda nezklamala, ale lidé si častokrát mysleli, že mimozemšťané už přiletěli na Zemi. Teď odpovědná místa přiznala, že se skutečně jednalo o testy techniky, měli jsme naprostou pravdu!
Americké úřady přiznaly, že již v padesátých letech k postupným testům docházelo, a to na americkém i evropském území, například nad severskými zeměmi. Domnělá UFO byla ve skutečnosti špionážními letadly. Zkoušky probíhaly i nad Velkou Británií a Irskem. Výzkum fenoménu UFO oficiálně začal v roce 1933, ale masovosti nabyl až po válce, v roce 1947. Během II. světové války se létající talíře (diskoplány) objevují nad Čechami a Německem. V socialistickém Československu se hlášení přísně utajovala, možná, že podobné výzkumy prováděl i tehdejší Sovětský svaz.
Zajímavé jsou již zmíněné testy armádní profesionality a loajality. Přední světový badatel dr. Jacques V. tehdy tvrdil, že podobné akce jsou jen nácviky psychologických operací. Létající talíře, barevná světla, manévrující mimozemské flotily – to prý bylo pouhou kamufláží. Falešná UFO se podle dr. Jacquese V. testovala již v šedesátých letech, během války ve Vietnamu. Dálkově ovládané makety měly zabudované kamery, monitorovaly krajinu pod letouny i vzdušný prostor kolem nich. Záběry se potichu ukládaly a vyhodnocovaly ve speciálních laboratořích.
Zcela nedávno v médiích NASA okázale prezentovala poslední hit, prototyp vesmírné lodě připomínající UFO. Podle odborníků má být podobný model použit při dopravě lidské posádky na Mars. První zkoušky ale moc dobře nedopadly, prototyp nezvládl přistání a zřítil se do moře. Ufologové se teď vědcům posmívají, zda opět nešlo o nějakou blamáž s maketou.
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474823
DnesDnes571
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden1164
Tento měsícTento měsíc6453

Partnerské weby

apartman banner