V posledních měsících se hojně debatovalo o nových odtajněných dokumentech ohledně vztahů amerického prezidenta Kennedyho a tajných služeb. Američtí investigativci tvrdí, že tajné služby stály i za vraždou populárního JFK v Dallasu. Je to dost troufalá spekulace, kterou nehodláme nijak komentovat. Více nás zaujalo něco jiného. Věděl liberální prezident o tajných projektech, které se týkaly výzkumů UFO? Z pozice své funkce vědět musel, ale zdá se, že jen něco.
Kennedy však nebyl žádný prosťáček. Podle jistých indicií připravoval rafinovaný plán, jak se k informacím dostat. Dokonce prý chystal na parlamentní úrovni otevřít choulostivou diskusi o údajných mimozemských civilizacích a o fenoménu létajících talířů. Prezidentský tým měl připravovat zveřejnění jistých důkazů. O čem? Že fenomén UFO je pouhou blamáží? Nebo že nás mimozemská civilizace opravdu sleduje? Že něco takového skutečně existuje?
Na počátku 60. let se generálním prokurátorem USA stal Johnův bratr Robert Kennedy. I on patřil mezi neohrožené politické bojovníky. Válčil s šéfy CIA i s ředitelem FBI. Konzervativní politici se tehdy obávali americké i celosvětové paniky. Toho, že veřejnost ztratí víru ve státní instituce i církve, v tisícileté ideje.
Když zhruba po třiceti letech došlo v USA k odtajnění některých archivních materiálů, náhle se objevil i film o pitvě mimozemšťana. Podle všeho šlo o jasný podvrh, měl zdiskreditovat fenomén UFO. Akce se povedla jen částečně. A kdo film pořídil? Tajné služby v období tehdejší studené války? Lidé z kosmického výzkumu? Nebo se jednalo o politickou objednávku? Údajně existuje i důležité svědectví významného amerického vědce. Tvrdil, že film s pitvou mimozemšťana spatřil již dříve, v ústředí jisté organizace. Verze o bývalém kameramanovi, který kopii zcizil a stal se tak málem národním hrdinou, rázem padla. Kolik dalších podvrhů nám bude ještě naservírováno?
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471067
DnesDnes279
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1482
Tento měsícTento měsíc2697

Partnerské weby

apartman banner