Naše tělo musí plnit celou řadu funkcí - pohyb, zpracování a trávení jídla, pití a tak dále. Plní všechny naše požadavky jako věrný sluha, pracuje, i když spíme, zásobuje všechny orgány živinami, nechává tělem cirkulovat krev, kontroluje dýchání… Snaží se vyrovnat všechny nedostatky zaviněné špatným životním stylem, nevhodným stravováním, nedostatkem pohybu, stresem a vylučuje z organismu všechny škodlivé látky. Ale to se mu ne vždy stoprocentně daří, protože do organismu přivádíme další a další. Většina z nás nebere na svoje tělo příliš velké ohledy a jsme naštvaní, když začne projevovat nelibost s naším zacházením v podobě bolesti, zdravotních potíží či vážné nemoci. Když onemocníme, pocítíme zášť vůči svému tělu. Nemocné tělo se pro nás stává břemenem, se kterým je obtížné cokoli dělat.
Bolest a nemoc nejsou vždy jen znamením špatného zdraví, ale můžou být výsledkem duševního stavu, stresu, napětí, frustrace, nedostatku spánku, špatné stravy, nadměrného pití alkoholu, kouření, nedostatku pohybu a dalšího špatného zacházení, jemuž svoje tělo vystavujeme. Odpovědnost za nemoci velmi často připisujeme vnějším činitelům, protože tak je to jednodušší a my nemusíme prozrazovat, co nás štve, co nás stresuje či co nás trápí.
V našem světě se neděje nic náhodně, vše má svoji příčinu. Lékařská věda vychází ze skutečnosti, že stále více nemocí má svého spojence v psychice. Netýká se to jen všeobecně známých srdečních potíží či žaludečních vředů, ale celé řady dalších, i vážných nemocí. Z nezvládnutého stresu, neustálých obav a strachu vzniká trvalé psychické napětí, což vede k oslabování organismu, narušení tělesných funkcí a snížení obranyschopnosti proti nemocem. Pokud zároveň zapomínáme na odpočinek a regeneraci, je zaděláno na velký problém. Zjednodušeně řečeno, většina nemocí vzniká z nerozumu, hazardování se silami, neopatrnosti a z nesprávného zacházení s vlastním tělem. Příčina nemocí je tedy jasná, něco neděláme správně. Náš organismus nás na to upozorňuje či reaguje únavou, špatným spánkem, běžnými zdravotními potížemi, bolestí, ale i závažnými nemocemi.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2552697
DnesDnes336
VčeraVčera666
Tento týdenTento týden3614
Tento měsícTento měsíc2873

Partnerské weby

apartman banner