Když je člověk mladý a svobodný, má spoustu plánů. Hlavou se mu většinou honí myšlenky na to, co by chtěl profesně dokázat, kam všude by se chtěl podívat atd. Zdraví a každodenní řešení, co například smí a nesmí jíst, protože by mu to mohlo do budoucna uškodit, většinou do přehledu myšlenek nepatří. To je hudba budoucnosti. Kdy ale nastane ten čas, kdy se lidé začínají více zaobírat otázkami vlastního zdraví?
Mládí v mnohých lidech vyvolává pocit neohroženosti a odolnosti. Jak ale stárneme, máme nejen rozdílné názory na spoustu věcí, ale také začínáme přemýšlet o tom, co bude v budoucnu. Jak si najít spolehlivé bydlení, založit rodinu atd. A dříve nebo později nastane chvíle, kdy začneme řešit i vlastní zdraví, které jsme dosud brali jako samozřejmost.
Zdravěji začínáme myslet až mezi třicátým a čtyřicátým rokem, kdy je pro nás najednou zdraví velmi důležité. Změny k lepšímu, které chceme provést, ale nejsou v tomto věku už tak jednoduché, jako by byly, kdybychom je dělali třeba ve dvaceti. I tak se ale každá snaha cení. I malé změny mohou totiž znamenat velký zdravotní přínos.
Bohužel i přes mnohá varování, jak například nedostatek pohybu a špatné stravování, kouření a nadmíra alkoholu ničí zdraví, se najde stále velké množství lidí, kteří s tím nehodlají nic dělat. Častým odůvodněním bývá tvrzení, že život je příliš krátký na to, aby se neprožil naplno.
Co nám nejvíc otevře oči
Překvapivě nejdůležitějším mezníkem je samotné stárnutí, s přibývajícími roky se nám plíží do hlavy stále více myšlenek na to, jak to s námi za pár let bude. Na druhém místě je strach z různých onemocnění, která by nás mohla v dohledné době poznamenat.
Neméně podstatným okamžikem, který mnohé lidi vyděsí, je úmrtí nějakého blízkého člověka či přímo člena rodiny. Následuje varování lékaře a posléze šok z toho, jak jsme na tom aktuálně. Dále je to vážná nemoc v rodině a pořady o špatných stravovacích návycích. Mezi další patří negativní komentáře okolí na naše zdraví, vážnější úraz, který se nám stal, a negativní informace ohledně veřejného zdraví v našem regionu či zemi.
(toh)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469823
DnesDnes238
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden238
Tento měsícTento měsíc1453

Partnerské weby

apartman banner