Kateřina Labouré byla devátým dítětem z jedenácti, narodila se v obyčejné francouzské vísce v 19. století. Už od dětství byla velmi zbožná, bližní překvapovala svými vizemi. Dívka se chtěla stát řeholnicí, proto vstoupila v roce 1830 do noviciátu v pařížské Rue du Bac. Následná tři klášterní zjevení jí zcela převrátila život. Kateřina je zachovala v tajnosti, zveřejněna byla až později. První zjevení se odehrálo v noci z 18. na 19. července 1830. Před půlnocí je dívka vyzvána, aby se odebrala do kaple, kde se setká s Pannou Marií. Doprovází ji malý hošík v bílém rouchu, průvodce z jiného světa. Dívka vypověděla: „Skutečně přišla. Slyšela jsem něco jako šelest hedvábných šatů, šustění křídel. Potom Bohorodička vešla dovnitř.“ Poněkud záhadný průvodce náhle mění barvu hlasu, hovoří už jako dospělý muž. (Že by se jednalo o nějaký robotický hlas, automat?)
Při druhém zjevení je Kateřině svěřen důležitý úkol. Je sobota, podvečer adventu. Sotva sestry v klášteře začnou rozjímat, slyší dívka známý zvuk hedvábných šatů a křídel. Zjeví se jí Panna Maria s hadem, glóbem a zlatou koulí. Na každé ruce má tři prsteny s drahokamy. Koule představuje svět, drahé kameny udělené i neudělené milosti boží. Objeví se i polokruh s nápisem. Panna Maria přikazuje Kateřině, aby nechala pro lidi zhotovit medaili s těmito výjevy, bude jim pomáhat.
Třetí zjevení se odehrálo v prosinci téhož roku. Sestra dostává další pokyny. Zázračná medaile se tak od roku 1832 šíří po světě a rozsévá milost, zázraky. Všechna proroctví z prvního zjevení se splnila. Kateřina Labouré zemřela na konci roku 1876 a byla pohřbena v Kapli zjevení pod oltářem. Dne 27. července 1947 byla prohlášena za svatou. Zázračnou medaili po četných odmítnutí uznala i církev, potvrdila její nadpřirozený původ. Hrobka byla v roce 1933 otevřena a tělo našli po 57 letech neporušené, nezetlelé, vonící. Co se tehdy v Rue du Bac přihodilo?
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475223
DnesDnes390
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1564
Tento měsícTento měsíc6853

Partnerské weby

apartman banner