Na co bychom se měli připravit nebo si dát pozor v příštím roce? Konstelace pro nás hodnotil pražský astrolog Pavel Hanzal…
Zajímavé astrologické okamžiky roku 2015
Uran - planeta nezávislosti a rychlých impulsů
Až do prvních dubnových dnů bude obecně na lidstvo působit silná kvadratura mezi planetou Pluto ve znamení Kozoroha a Uranem v Beranu. Vzhledem k tomu, že se jedná o pomalé planety a s touto vazbou jsme se setkali již během roku 2014, není to nic nového. Lze očekávat období, které prověří naši stabilitu v zásadních tématech. Tato konstelace přináší do našich životů nečekané tvrdé události, s nimiž si poradíme zejména tehdy, pokud vše, na čem nám záleží, bude mít pevné základy postavené na upřímnosti. Vazba také zvyšuje tendenci směřující na nečekané mocenské choutky a snahu jak o manipulaci, tak občasnou neochotu podřizovat se starým a tradičním principům a postupům. V tomto směru je ovšem harmonický přístup tím nejlepším řešením, nesnažme se o extrémy.
Zvýšenou pozornost bychom měli věnovat období mezi 10. - 13. 3. 2015, kdy si pro nás vesmír připraví výbušnou směs díky konjunkci Marsu s Uranem, to vše v kvadratuře na Pluto. V tomto čase si dávejme pozor na rychlou jízdu, prudké a agresivní reakce, ale i unáhlená rozhodnutí, která nebude snadné vzít zpět. V klidu nebudeme ani ve dnech mezi 5. 4. 2015 - 7. 4. 2015, kdy hrozí zvýšená nervozita a hádky způsobené přílišnou sebestředností a sobectvím, což může mít na svědomí Slunce přecházející přes Uran. V souvislosti s Uranem bych rád upozornil na krásný trigon v době 15. 6. 2015 - 30. 6. 2015, kdy se Uran ve znamení Berana díky této astrologické konstelaci spojí s Jupiterem ve Lvu a během posledních dní zmíněného časového úseku i s Venuší ve Lvu. Nejenom, že budeme v těchto dnech velmi dobře odolávat Saturnským zkouškám, které chci zmínit, ale zvyšuje se šance na sebeprosazení a prezentaci vlastních tužeb. Zatoužíme si užívat života plnými doušky a je jen na nás, k čemu větší míru inspirace, kterou trigon rovněž přináší, využijeme.
Saturn - náš učitel
Pozornosti by neměl uniknout ani Saturn, který se díky retrograditě vrátí v čase 14. 6. 2015 - 18. 9. 2015 do znamení Štíra a prohloubí důraz na stabilitu našich citů. Nejde pouze o hluboké city, ale také psychickou stránku našich životů a podvědomí. Je to vhodná doba pro regresní terapie a očištění se od všech závislostí, které nám komplikují jak duchovní cestu, tak mezilidské vztahy založené na hlubokých prožitcích. Ovšem současně varuji před povrchností a přelétavostí v tomto směru, neboť právě to nemá Saturn rád. Během pohybu Saturnu ve Štíru bychom měli cíleně pracovat na větší vřelosti, upřímnosti a otevřenosti, protože přílišné uzavření do sebe by bylo kontraproduktivní. V souvislosti se Saturnem budou zajímavé dny v termínu 29. 7. 2015 – 8. 8. 2015, kdy se dostane do kvadratury s Jupiterem. Saturn a Jupiter jsou dvě zcela odlišné energie, musíme počítat s tím, že zmíněná kvadratura může způsobovat extrémy v jednání - tzv. ode zdi ke zdi. Jednou budeme potřebovat a vyžadovat jasnou strukturu, serióznost a řád, podruhé zase nadbytek, užívání si radostí a velkou míru pozitivity. Snažme se proto o vyváženost. Následně v průběhu 17. 11. 2015 - 5. 12. 2015 se kvůli kvadratuře mezi Saturnem ve Střelci a Neptunem v Rybách připravme na to, že témata, mezi která patří duchovní praxe, umělecké činnosti a soucítění s druhými lidmi včetně pomoci v sociální sféře, mohou začít zadrhávat, budou se zpomalovat. Přijdou různé překážky a uspěje pouze ten, kdo ukáže dostatečnou cílevědomost, odhodlání a poctivou snahu.
Jupiter přejde do Panny
Přechod Jupiteru ze znamení Lva do znamení Panny si pro nás vesmír nachystal na 11. 8. 2015. To je poměrně velká změna v energetickém vlivu, ale i tak můžeme tuto konstelaci úspěšně využít v novém směru, který určuje znamení Panny spolu s Jupiterem. Zkusme si udělat pořádek v našem životě i okolí a začněme se více soustředit na životosprávu a zdraví celkově. Přesto vřele doporučuji rozumný a vyvážený přístup, neboť jakýkoliv extrém nebo přehánění by nám mohly uškodit. Na zdraví se více soustřeďme ve dnech 13. 9. 2015 - 21. 9. 2015, kdy opozice mezi Jupiterem a Neptunem může nabídnout větší rozmach plísňových onemocnění, jakož i různých ekzémů. Speciálně pozor na konzumaci bílého cukru, bílé mouky a dalších potravin, které rozmnožení Candidy ve střevech napomáhají. Mimo zdravotní tématiky si dávejme pozor na to, co slibujeme, abychom to dokázali opravdu splnit.
Pro všechny, kteří potřebují přízeň hvězd v praktických pozemských záležitostech souvisejících s majetkem, se nabízí termín 10. 10. - 18. 10. 2015, kdy postupně spolupracují Mars s Jupiterem skrze trigon s Plutem. Pokud se ovšem chcete vyhnout riziku ukvapenosti a prudkým reakcím, bude lépe, pokud s činy začnete až od 14. 10. 2015.
Kontakt: Pavel Hanzal, astrolog a terapeut, www.pavelhanzal.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475227
DnesDnes394
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1568
Tento měsícTento měsíc6857

Partnerské weby

apartman banner