Na podzim roku 2006 zavítal tehdejší papež Benedikt XVI. do Turecka, mimo jiné navštívil i dům Panny Marie v Efezu. Lokalizace domu byla provedena archeology na základě vizí Kateřiny Emmerichové (1774 – 1824), řádové sestry a stigmatičky. Prostý příbytek byl částečně rekonstruován podle Kateřininých pokynů. Ve svých vizích se údajně dokázala přemístit do časů Kristových a projít celým životem jeho matky, Panny Marie. Od té doby toto místo proslulo četnými zázraky a uzdravováním poutníků.
Efez byl dříve centrem mocného pohanského kultu bohyně Artemidy, pramáti Země a celého lidstva. Bohyni známe u nás pod latinským názvem Diana. Dne 15. srpna slaví křesťané Nanebevzetí Panny Marie, ale dříve patřil tento den krásné Dianě. V Efezu se ozývají v temných uličkách a zákoutích hrůzostrašné hlasy. Pronášejí nesrozumitelné modlitby a výkřiky lemují ulice. Náhle se ozve zvolání: „Nechť žije mocná bohyně, Diana efezská!“ Hlasy prý obyvatelé slýchávají i dnes. Mohla zde zůstat výrazná psychosomatická stopa po dávných rituálech? Je to pravděpodobné. Před hlasy mrtvých vyznavačů Dianina kultu se předci dnešních obyvatel třásli už od začátku srpna. Jak mocný musel tento kult kdysi být!
Podobnou lokalitu najdeme i u nás, ve středních Čechách. Je zajímavé, že i tady byla bohyně Diana alespoň symbolicky uctívána. Dokonce tu stávala malá pyramida z kamenů, postavena k její poctě.
Na bývalém colloredo – mansfeldském panství je slyšet křik a volání mrtvých! Právě to se šeptalo ještě před 60 lety v jednom koutě brdských lesů. V roce 1956 tu dokonce došlo k úmrtí, stará paní se polekala hlasů a zastavilo se jí srdce. Zajímavý je i případ z roku 1969, kdy si v těchto místech povšiml houbař z Dobříšska zvláštních chuchvalců mlhy. Následně ucítil pach tlející zvěřiny a závan studeného vzduchu. Potom ztratil orientaci, přestože tu znal každý kámen. Na hlavní cestu se dostal teprve za dvě hodiny.
Mají tyto jevy nějakou souvislost s Dianiným kultem a jeho mrtvými vyznavači?
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475218
DnesDnes385
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1559
Tento měsícTento měsíc6848

Partnerské weby

apartman banner