Devětadvacátého prosince 1972 klesalo letadlo společnosti Eastern Air Lines kapitána Roberta Lofta (let 401 z New Yorku) na přistání v Miami na Floridě. Jelikož si piloti všimli problémů s podvozkem, rozhodli se obkroužit letiště a mezitím se snažili problém vyřešit. Letadlo však začalo ztrácet výšku, a když si toho piloti všimli, bylo už pozdě. Letadlo havarovalo v bažinách Everglades, západně od Miami. Ze 163 lidí na palubě jich 101 (včetně kapitána Lofta a palubního inženýra Donalda Repoa) zahynulo. Z letadla zbyl pouze vrak, nicméně některé součástky stroje zůstaly jako zázrakem nepoškozené, a tak se je vedení společnosti rozhodlo použít jako náhradní díly do jiných letadel.
Zanedlouho se v letadlech, do kterých byly namontovány tyto součástky, začaly dít zvláštní věci.
Jedna z pasažérek si všimla muže sedícího před ní. Zdálo se jí, že mu není dobře, a tak zavolala letušku. Když letuška přišla, muž náhle před zraky několika cestujících zmizel. Všichni později identifikovali muže podle fotografie jako Dona Repoa.
Později jedna letuška viděla v kuchyňce muže v uniformě palubního inženýra, jak opravoval zařízení kuchyňky. Když se ho zeptala, co tam dělá, naléhal na ní, že ještě neskončil s opravou. Když později zahlédla fotografii Dona Repoa, poznala ho.
Jiná letuška Faye Merrywheather ho opět před jiným letem zahlédla v kuchyňce. Rozhodla se skočit pro své kolegy, z nichž jeden byl Repoův přítel. Poznal ho. Repo posádku varoval, ať si dá pozor na oheň a poté zmizel. Později byl start letadla přerušen kvůli poruše motoru, který začal při startu hořet.
Jindy zas palubní inženýr prováděl povinnou předletovou kontrolu, když se v kokpitu objevil Repo a sdělil mu, že už vše zkontroloval.
V několika případech byl v kokpitu nebo v sektoru pro první třídu zahlédnut i duch kapitána Lofta.
Jednou letuška narazila na Lofta a zeptala se ho, co dělá v letadle, jelikož ho nenašla v seznamu cestujících. Došla pro kapitána, a když přišli zpět, Loft asi před desítkou svědků zmizel. Všichni ho později identifikovali podle fotografie.
O něco později hlásili kapitán a dvě letušky, že Lofta zahlédli a dokonce s ním před startem i mluvili.
V jednom případě Lofta v letadle zahlédl i viceprezident společnosti Eastern Air Lines. Po této zkušenosti se vedení společnosti rozhodlo odstranit ze svých letadel náhradní díly z havarovaného stroje a zničit je. Potom už se nikdy nic zvláštního nestalo. Někteří zaměstnanci si mysleli, že se oba piloti snažili odčinit svou chybu z minulosti a že chránili posádky jiných letadel.
(bru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469813
DnesDnes228
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden228
Tento měsícTento měsíc1443

Partnerské weby

apartman banner