V souvislosti s dalšími uvolněnými materiály z archivů se na přetřes znovu dostaly okolnosti kolem vraždy populárního amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Někteří badatelé tvrdí, že se celý klan Kennedyů stal pomyslnou obětí, neboť uvízl v tzv. „dějinné časové smyčce“. Ta přivolává další tragické události. Je něco podobného vůbec možné?
Podívejme se na zajímavá data, srovnejme populární prezidenty Lincolna a Kennedyho. Oba zemřeli během výkonu státnické funkce, oba ztratili své syny, oba zahynuli v pátek, oba byli zastřeleni. Lincoln zahynul ve Fordově divadle, Kennedyho zavraždili ve voze značky Lincoln. Vyroben byl v koncernu Ford. Kennedyho sekretářka se jmenovala Evelyn Lincolnová, Lincolnův sekretář John G. Kennedy. Lincoln se stal prezidentem USA v roce 1860, Kennedy v roce 1960. Kennedyho vrah se narodil v roce 1939, Lincolnův v roce 1839. Oba pachatelé byli po atentátech zabiti, oba ještě před řádným soudním procesem. Oba nástupci usmrcených prezidentů se jmenovali stejně, alespoň příjmením. Po licitacích nahradil Lincolna Andrew Johnson, po Kennedym byl zvolen Lyndon B. Johnson. A co víc, první z Johnsonů se narodil v roce 1808, druhý v roce 1908. Opravdu jsou to jen náhody?
Častokrát se v USA také hovoří o podivné prezidentské kletbě. Oficiální místa se logicky podobným úvahám dodnes posmívají. Mnozí se ale opravdu domnívají, že všechny prezidenty pronásleduje tzv. „indiánská kletba“, která se zeslabuje a zase zesiluje. Kritické období vlády prý zvládl jen některý z mocných, například oba Bushové, Jimmy Carter či Ronald Reagan, i když na Reagana byl také spáchán atentát. Co ho zachránilo? Jeho bodyguardi a „boží ruka“…
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475246
DnesDnes413
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1587
Tento měsícTento měsíc6876

Partnerské weby

apartman banner