V poslední době se v médiích čile diskutuje o tajemném pražském hřbitově ve Starých Bohnicích. Někdejší ústavní pohřebiště prý ukrývá tajné hroby ze sedmdesátých let, hroby se zednářskými symboly, dokonce tu prý badatel nahrál hlasy ze záhrobí. Jedni věří, druzí pochybují. Jak je to doopravdy?
Poblíž hrobu mladé pacientky z bohnické léčebny je rušno. Žena údajně promlouvá ze záhrobí. Je zajímavé, kolik jedinců se snaží navázat kontakt s duchy, jako kdyby náš svět nesplňoval jejich představy a „život po životě“ je doslova uhranul. Uvědomují si vůbec možná rizika?
Ano, riziko je značné. Američanka Sarah Estep, zakladatelka a vůdčí osobnost společnosti E. V. P. (Elektronic Voice Phenomena), v devadesátých letech navázala kontakty se záhrobním světem. Jejímu týmu se podařilo nahrát hlasy několika stovek duchů a astrálních bytostí. Někteří ovšem tvrdí, že do pravých promluv zesnulých mají tyto nahrávky hodně daleko. Tak co to je? Projevy nelidských bytostí z jiných časoprostorů? Hlasy nebo spíše zvuky energetického „odpadu“? Nebo jde o jakési „smyčky“ vzkazů z univerzálního kosmického vědomí lidstva? Podobné pokusy si můžeme zkusit sami. Obecně platí, že čím citlivější osobnost experiment provádí, tím lepší jsou výsledky. Nejlepší ale bude tyto zákeřné síly vůbec nepokoušet. Z historie známe případy, kdy zvědavci za kontakt zaplatili zdravím či životem.
Bohnický hřbitov je jako mucholapka: přitahuje nejen badatele, ale i různé podivíny a duševně nemocné jedince. Zdejší hroby v naprosté většině ukrývají ostatky lidí, kteří neměli lehké životy, provázely je utrpení, nemoci a strach. Již jen pouhý delší pobyt na takovém místě může citlivé jedince zasáhnout. Nechme proto mrtvé raději odpočívat…
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476915
DnesDnes106
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3256
Tento měsícTento měsíc8545

Partnerské weby

apartman banner