Poloha při spánku má nejen vliv na naše zdraví. Podle britských vědců, kteří se zabývají výzkumem spánku, může poloha na lůžku leccos prozradit o lidské povaze. Posuďte, jestli se najdete v následující charakteristice.
Nejzdravější spánek je ten na boku. Při ní jsou záda nejméně namáhaná, spánek nejpohodlnější. Svědčí o rozvaze, zdravém úsudku, smyslu pro realitu, o sklonech k bezkonfliktnímu soužití s okolím. Lidé spící na boku mají sociální cítění, hodně přátel. Ideálním partnerem je pro ně člověk, který spí ve schoulené poloze nebo na břichu.
Embryonální pozice - tedy poloha na boku se skrčenýma nohama - je typická až pro čtyřicet procent populace. Kdo usíná v této poloze, je mimořádně citlivý a nejistý. Podvědomě touží zahnat všechna nebezpečí a každodenní starosti. Činit důležitá životní rozhodnutí pro ně někdy bývá velký problém. Pokud někomu věnují svoje sympatie, důvěru, ať už v osobním nebo pracovním životě, je na ně stoprocentní spolehnutí.
Spánek na zádech s rukama při těle. Osoby, pro které je typická tato poloha, chtějí být středobodem pozornosti. Bývají hákliví na kritiku, inklinují ke kreativním povoláním, chtějí se za každou cenu prosadit, nenechají si nic líbit. V této královské pozici spí většinou lidé, kteří ve svém okolí bývají vážení, víc dávají, než berou.
V polozárodečné poloze spí ti, kteří jsou upřímní, vyrovnaní, nevyhýbají se kompromisům, nemají problém pouštět se do něčeho nového, pracovat na sobě. Nejen navenek působí spokojeně, vědí, co od života chtějí, a umí si za tím vytrvale jít. Nepotřebují vedle sebe partnera, který na všechno přitakává.
Na břichu spí lidé úspěšní, plní energie, kteří si umí perfektně život zorganizovat. Rádi by měli nad každou situací kontrolu, poslední slovo, nesnášejí jiný názor nebo nesouhlas.
Snová pozice - leh na zádech s rukama nad hlavou - signalizuje touhu po harmonii a rovnováze. Lidé, kteří ji ve spánku zaujímají, se snaží na všem kolem sebe vidět něco pozitivního, dokážou vyjádřit upřímnou radost, Bývají to ideální životní partneři, kolegové, přátelé i rodiče.
(map)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2434301
DnesDnes530
VčeraVčera765
Tento týdenTento týden4419
Tento měsícTento měsíc4419

Partnerské weby

apartman banner