Sedm hrnků
Pod sedm hrnečků vložte sedm symbolů, jejich volba je na vás. Například mince může značit peníze, dudlík dítě atp. Hrnky promíchejte, všichni si zaváží oči a poslepu vybírají svůj osud pro příští rok.
Smetí
Smetí, které zametete v místnosti, kde se večeří, nevyhazujte jen tak do odpadků. Odneste je na nejbližší křižovatku cest a přitiskněte ucho k zemi. Zvuky, které uslyšíte, věští budoucnost.
Kouř ze svíčky
Sfoukněte svíčku a sledujte kouř. Stoupá-li vzhůru, budete v příštím roce zdraví. Míří-li do kouta, zůstanete sedět doma. Půjde-li ven, ke dveřím, půjdete i vy.
Med pro protivy
Nejste oblíbení? Namažte si skráně medem a na rok máte vystaráno – všichni vás budou mít bezvýhradně rádi.
…a pro zlobivé děti
Případně preventivně i pro ty hodné. Ráno dejte dětem chleba s medem, budou celý rok prostě k sežrání.
Řetěz vás spojí
Chcete-li udržet soudržnou rodinu, omotejte nohy svátečního stolu řetězem.
Pro jistotu ještě jablko
Pán domu před započetím večeře nakrájí jablko na tolik dílů, kolik má rodina členů.
Každý z nich svůj dílek sní, aby trefil domů a rodina se opět sešla pohromadě i příští rok.
Vánočka – svatba jistá
Praktický trik pro ženy a dívky, které by se rády dostaly pod čepec. Během dne musí tajně sebrat devět patek od vánoček a do roka bude veselka! Pánové, chystá-li vaše přítelkyně na Štědrý den hned pět vánoček, není to proto, že by ji to tak těšilo.
Bez určí směr
Poněkud náročnější – musíte mít po ruce bezový keř a nikdo si vás nesmí všimnout. Po večeři se vyplížíte z domu, čapnete se bezu a bez chyby pronesete zaklínadlo: „Třesu, třesu bez, ozvi se mi pes, kde můj milý dnes.“ Pak už jenom vyčkáváte na prvního hafana, který zaštěká. Počítá se i vrčení a kňučení. A je to – kde je pes, je i muž. Tedy alespoň přibližně tím směrem.
Prstýnek na vlásku
Vytrhněte si co nejdelší vlas a přivažte ho na svůj prstýnek. Takto vzniklé kyvadélko přidržte u sklenice a se zavřenýma očima počítejte. Tady je zadání dost mlhavé – počítat prakticky můžete, do kolika chcete. Mezitím sčítáte počet cinknutí kyvadélka o skleničku. Touto pochybnou metodou zjistíte, do kolika let se vdáte.
Pantofel jen pro zadané
Známé házení pantoflem prý funguje jen u žen, které mají známost. Dotyčná se postaví zády ke dveřím a za hlavu vrhne svůj pantofel. Chvíle napětí – jak škrpál dopadl? Ukazuje-li špička do chalupy / obýváku, smůla, míří-li špička ke dveřím – do roka bude svatba.
Slupka z jablka určí ženicha
Oloupejte opatrně celou slupku z jablka, tak, aby vznikla dlouhá spirála. Hoďte ji přes hlavu a tu si pak můžete lámat nad tím, jaké písmeno slupka připomíná. Získáte užitečné vodítko, protože například písmeno J znamená Jirku, Josefa, Jana, Jindru, Jakuba, Jáchyma, Jeronýma, Johana, Jonáše…
Knedlíky – nevíte kterého?
Máte několik nápadníků? Který je ten pravý? Poznáte to snadno, lépe řečeno, za vás to poznají knedlíky. Na papírová srdíčka napište po jméně, vložte do těsta, šišky dejte vařit. Ten pravý vyplave první.
Skořápky – vydrží láska?
Se svým milým spusťte na vodu v míse každý svoji lodičku ze skořápky se zapálenými svíčkami. Vy pravou rukou, váš partner levou, oba ve stejnou chvíli a stejně daleko od kraje nádoby. Volnýma rukama se držíte a fandíte lodičkám. Poplují-li k sobě, láska vám vydrží, budou-li se naopak vzdalovat, je to jasné znamení, že vztah nemá perspektivu.
(han)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2434281
DnesDnes510
VčeraVčera765
Tento týdenTento týden4399
Tento měsícTento měsíc4399

Partnerské weby

apartman banner