Pod Paříží se nachází tajemné bludiště, které je tvořeno 350 kilometry podzemních chodeb a nejrůznějších tunelů. Tato bludiště začali budovat už staří Římané, kteří pod Paříží dolovali kamení. Nedlouho před Velkou francouzskou revolucí tato spletitá síť začala sloužit jako masové pohřebiště, kam byly převáženy lidské ostatky ze zrušených hřbitovů. Také se sem odvážely oběti opakujících se morových epidemií. V době, kdy se vláda císaře Napoleona I. chýlila ke konci, se v zatuchlých pařížských katakombách nacházely ostatky již mnoha milionů lidí, takže se tomuto pochmurnému místu začalo přezdívat „Říše smrti“.
Od počátku 19. století, kdy v podzemí nebožtíků přibývalo, se o zdejších katakombách začaly šířit hrůzné zvěsti. Ze starých záznamů vyplývá, že hrobaři, kteří sem těla sváželi, se začali děsit do podzemí vstupovat, neboť se odtud ozývaly příšerné zvuky, jako například sípot, hučení, vrčení, až se lidé třásli hrůzou. Údajně se tady měly též po zdech pohybovat stíny postav. Časem se v podzemí začali ztrácet i ti, kteří sem mrtvoly přiváželi. Vešli dovnitř a už je nikdo nespatřil. Z houstnoucí atmosféry smrti se měly též zformovat i četní zlí duchové, kteří živé zaváděli do bludného labyrintu, odkud se již živí nedostali. Sice existuje jisté povědomí o tom, jak se katakomby pod Paříží táhnou, avšak jinou skutečností zůstává, že nebyly nikdy zcela zmapovány.
V 19. století se v souvislosti s podivnými a záhadnými katakombami začalo mluvit o tom, že štoly by měly snad vést až do pekelné podzemní říše. Podle některých zdrojů se totiž už staří Římané při dolování kamení měli prokopat až do jícnu vedoucího do míst zlé ďábelské díry. Kromě mrtvých a duchů sem tedy mělo mít uvolněný přístup samotné peklo. Zachovaly se též historky o hrobaři, který měl mrtvoly odtahovat hlouběji do podzemí a při zpáteční cestě zaslechl mrazivý zvuk. Tehdy spatřil pohybující se ohnivou postavu, která chytla jednu z mrtvol a začala ji táhnout hluboko do štol. Zrodil se též výklad, že peklo si nechodí jen pro samotné ostatky lidí, ale ďábelské síly pohlcují i duše nebožtíků.
Zvláště citliví a vnímaví lidé, kteří vstoupí do podzemí Paříže také v dnešní době, údajně z odlehlých a nepřístupných chodeb slyší nejen mučivé a hrůzostrašné zvuky, ale každý tady pociťuje velmi nepříjemnou atmosféru a všudepřítomnou auru zla.
(vel)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380911
DnesDnes73
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden3709
Tento měsícTento měsíc8340

Partnerské weby

apartman banner