Série záhadných zjevení Panny Marie u portugalské Fatimy je notoricky známým fenoménem, záhadologickou klasikou. Proto si jen připomeňme, že 13. května 1917 se trojici pasáčků zjevil přízrak Bohorodičky. Zjevení jim naznačilo, že se bude zhmotňovat vždy třináctého dne v měsíci. Při posledním zjevení (13. 10. 1917) Panna Maria, kterou kromě dětí nikdo neviděl, způsobila davovou hysterii. Třicetitisícový zástup ateistů, novinářů a vědců spatřil na obloze neobvyklý jev, tančící Slunce. Panna Maria také utišila déšť a bleskově vysušila oděvy přítomných. Madona dětem ukázala tři vize budoucnosti. V první projekci spatřily peklo, v druhé válku a boží vítězství. Třetí tajemství se týkalo útoku na „papeže v bílém“, ukázalo vraždění kněží, biskupů, řeholníků a věřících. Tato vize byla zveřejněna až 26. července 2000, na příkaz tehdejšího papeže Jana Pavla II. Ale co když existovalo i čtvrté proroctví, čtvrtá mariánská vize?
Dvě ze římskokatolických dětí zemřely brzy, jen kontaktérka Lucia dos Santos se dožila vysokého věku. Zemřela 13. února 2005, 2. dubna téhož roku zesnul i papež Jan Pavel II. Domníval se, že třetí proroctví se týkalo právě jeho, obrázek fatimské Madony ho ostatně zachránil před jistou smrtí při známém atentátu. S Lucií se setkával, také se po devíti letech pravidelně vracel do Fatimy.
Po smrti řeholnice Lucie se děly podivné věci. Hned po odvezení těla údajně vatikánští pověřenci z její klášterní cely převzali všechny osobní věci. V archivech tak zmizely i deníky a kompletní korespondence s Janem Pavlem II. Proslýchá se, že Lucia dos Santos prožila v klášteře ještě jednu mariánskou návštěvu. Podle tehdejšího biskupa z Coimbry si vše zapsala do svého deníku. Prozradil jí tajemný přízrak další události z blízké budoucnosti?
Zajímavé je, že většina původních vizí se vyplnila. Jen si myslíme, že třetí tajemství se ani trochu netýkalo Jana Pavla II., ale patřilo jinému „papeži v bílém“. Pozoruhodné je i to, kdo stál za odvozem deníků a dopisů z kláštera. Zatím nebudeme více prozrazovat, snad jen to, že šlo o dosud žijící osobnost světového formátu. Tento člověk (v jiném případě) dokonce zasáhl do dějin, možná je dokázal i účelově změnit.
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2434223
DnesDnes452
VčeraVčera765
Tento týdenTento týden4341
Tento měsícTento měsíc4341

Partnerské weby

apartman banner